Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki tudná nekem valaki fejteni,...

I6emsn kérdése:

Ki tudná nekem valaki fejteni, mi a különbség a B és a H hang között? A hangolóm angol rendszerű, azaz B-t jelez, most tanulok kottát olvasni, ott H-ra hivatkoznak :@

Figyelt kérdés
Ha a kottában H jön ki, hova kerül az ezen a fogólapon? [link] Wikimedia. Org/wikipedia/commons/e/e3/Violin_first_position_fingering_chart. Svg

2014. dec. 28. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

A német konvenciók szerint, amit nálunk is használnak, a B egy fél hanggal mélyebb a H-nál. Sok más nemzetnél (ahogy az angolnyelvűeknél is) viszont a H és B hang ugyanazt a hangot jelöli (vagyis azt, amelyik fél hanggal mélyebb C-nél, vagyis amit C alapú dúr skálán a ti hanggal jelölünk), pontosabban náluk a H-t nem használják, csak a B-t.

Gitár esetében a második legvékonyabb húr hangolása magyarul H, angolul B.


A linket meg próbáld meg újra.

2014. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Linella válasza:
Magyarban a H az ami angolban a B, viszont ami a magyarban B az az angolba Bb. Ha rendes 5 vonalas rendszerben olvasod a kottát akkor ami ott H az H is ami B az meg B.
2014. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Öööö...addig egyetértetek, hogy a magyar (német) H=B, csak más néven, tehát a C alatt fél hanggal, de mi az a magyar B = Bb-vel dolog?

Hol van a magyarban B?


A link már lényegtelen, de ez volt:


[link]

2014. dec. 29. 01:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit magyarul B-nek jelölünk, azaz a H fél hanggal leszállítva, azt az angolban Bb-nek jelölik.
2014. dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit nem lehetett érteni abban, amikor azt írtam, hogy "a B egy fél hanggal mélyebb a H-nál"?
2014. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy közbeszólok, de amikor nálunk "B" hangról beszélünk, akkor leírva nem Bb nálunk is?
2014. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk nincs Bb.
2014. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem a zeneelméletből eléggé sok mindent nem lehet érteni ;)

Tehát akkor az A# = a magyar B, jól értem?

2014. dec. 30. 02:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már zeneelmélet: mióta kitalálták a temperált skálákat úgy Bach kora után, gyakorlatilag az mondható, hogy ilyen temperált hangolású hangszereken lejátszva, az A# és a B úgynevezett enharmonikus, vagyis valóban ugyanaz a hang.

De valójában nem az lenne, csak ahhoz olyan hangszer kéne, amin lehet nem temperált hangközökkel is játszani.

A nem temperált hangsor az, ami valódi tiszta zenei hangzást adna, csak éppen ilyen hangsorra készített hangszerrel csak egy adott hangnemben lehetne tisztán játszani, gondolva itt zongorára vagy gitárra. A húros bundnélküli hangszereken (hegedű és családja, szitár, stb.) megoldható, hogy a természetes hangsorok ilyen különbségeit pontosan lejátsszák.


De a te szempontodból igen, azonosnak tekinthető a két hang.

2014. dec. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!