Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan is kezdjek bele teljese...

Hogyan is kezdjek bele teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés

A kedvenc hobbim a fotózás.

Leginkább a természetet fotózom de igazából minden félét amiben meg látom azt a dolgot amiért én valamit művészinek gondolok/látok.

Már nagyon régóta motoszkál a fejemben hogy a fotóimat megszeretném festeni de eddig mindig elvetettem az ötletet mivel ezen a területen elég tájékozatlan vagyok és nem is tudtam hogyan is kezdjek bele.

Most ahogy nézegettem a képeket újra eszembe jutott és még mindig nagyon csiklandoz a gondolat hogy kipróbáljam magam ilyen téren is.

Véleményt, tanácsot szeretnék kérni hogy is kezdjem milyen eszközök, anyagok lennének tökéletesek egy kezdő számára.

Előre is köszönöm a javaslatokat. :)



#művészet #Feszészet
2017. ápr. 7. 02:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akvarellel vagy páccal/tussal érdemes kezdeni, az nem olyan drága mulatság, mint az olaj vagy az akril. A pác és a tus azért lehet jó teljesen kezdőnek, mert a színekkel nem kell foglalkozni, csak az árnyalatokkal. Kicsit lehet szokni és gyakorolni a technikát, anélkül, hogy "felesleges" dolgokra koncentrálnál. Amúgy még mielőtt festeni kezdesz lehet nem árt rajzolni is egy kicsit, mert az arányokat és jelen esetben a másolást könnyebb azzal. A képválasztás se mindegy, én nem javasolnék olyanokat amik nem teljesen élesek (lásd makroval fotózott dolgok például), ugyanis rendesen megfesteni egy homályos részt nem kezdő feladat. Mondjuk így összességében nem kezdő feladat hogy fényképeket akarsz megfesteni, még akkor se ha nem a fotórealisztikusság a cél. Megfelelően kell átalakítani egy fotót festménnyé ha azt akarod hogy mutatós legyen, megtartsa a hangulatát. Amúgy az akvarell is olyan technika, hogy gyakorlással lesz valami szép, amiket kezdetben csinálsz azok valószínűleg nem lesznek túl jók. Egy fedőfestéket (tempera, olaj, akril) meg teljesen máshogy "kell" kezelni, mint egy akvarellt vagy egy pácot. Összességében szerintem ez túl nagy falat valakinek akinek a rajzoláshoz sincs köze és a rajzolás meg a valóság leképzése lépcsőt ki is akarja hagyni és az egészet autodidakta módon akarja csinálni, de ha elég kitartó vagy, akkor eredményes leszel így is. A neten amúgy is nagyon sok ember van akitől el lehet lesni dolgokat, de attól hogy megnézel egy youtube oktató videót ég nem fog jobban menni, minden fejlődésnek a gyakorlás és a kísérletezés az alapja.
2017. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsodat mindenképp megfogadom.

Régebben festegettem temperával meg rajzoltam is de már jó pár éve abba maradt.

Igazából nem gondoltam hogy én ezt profin fogom művelni egyszerűen ki szeretném próbàlni mert mint mondtam már egy jó ideje motoszkál bennem az ötlet. Szóval hobbi szinten gondoltam ezt az egészet kis kreatívkodás és ki tudja lehet valami jó sül ki belőle. :)

2017. ápr. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!