Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudhatnék meg többet a...

Hogyan tudhatnék meg többet a Buddhizmusról? Meditációt hogy kezdjem el? Kezdőként teljesen érthető segítséget kérnék!

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta elkezdett érdekelni a buddhizmus.

Szinte minden, amit hallottam vagy olvastam róla eddig, tetszett. Abszolút egyetértek vele!


Hogy tudnám jobban gyakorolni a vallást? Több mindent megtanulni róla, úgy hogy magaménak tudhassam a vallást. Mi kell hozzá?

Buddhista közösségekbe nem akarok menni.. Legalábbis egyelőre még biztos nem.

Hogy kezdjek el meditálni? Mit olvassak? Hogy tudnám legjobban megtanulni a vallást?

Úgy, hogy meg is értsem! Mert abszolút kezdő vagyok a témában!

Eddig egy vallást se gyakoroltam. Ez az egyetlen vallás, ami tetszik!


Szeretnék nyugodt, kiegyensúlyozott életet magamnak, mindenféle függőség nélkül (már sokkal jobban érzem magam, mint egy kicsit régebben, amikor mindentől stresszeltem, társfüggőségem volt, internetfüggőségem.) Most boldog vagyok és szeretnék is ilyen maradni és úgy gondolom, ebben a Buddhizmus segíthetne nekem.


Wikipédia mennyire hasznosan írja le? Azért mást is ajánljatok azon kívül kérlek!


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


23/L



2012. márc. 4. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

"Buddhista közösségekbe nem akarok menni.. Legalábbis egyelőre még biztos nem."


Pedig ez lenne a legjobb. Örömmel fogadnak minden érdeklődőt, és máris találnál rengeteg embert, aki segíthetne, taníthatna, és utat mutathatna. Ha az élő közösségektől tartasz, először nézz körül a netes közösségekben, és keress ott mentorokat.

2012. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Említenél "netes közösségeket", ahol valóban lehet "mentorokat" találni? Ugyanis ez engem is érdekel! :)
2012. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rajcziz ***** válasza:

Kezdetnek ezt a meditációt javaslom, nekem bevált:

[link]

2012. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom kezd el zene és hanganyagokat hallgatni, vannak videók is amik a képekkel is segítenek elmélyedni. Alakíts ki egy kis környezetet a lakásodban vagy a kertben. Figyelj a helyes légzésre. Az, hogy kiegyensúlyozottnak érzed magad nagyon biztató.

Napi idézet:))

A nehéz legyõzése könnyûvel indul.

A nagy megtevése kicsinnyel indul.

A nehézség az ég alatt

a könnyûn alapszik,

s a nagyság az ég alatt

a kicsinybõl gyarapszik.

2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia!nagyon fontos lenne hogy el ltásogass egy meditációs központba ahol pontosan megmutatják neked melyek azok a meditációk és mantrák amiket használhatsz,mert vannak bizonyos dolgok amiket csak pl a menedékvétel után vagy jogosult csinálni.
2012. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feketepeter ***** válasza:
2012. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!