Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek melyik a legfontos...

Szerintetek melyik a legfontosabb művészeti ág?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például az irodalom, festészet, építészet, zene stb. közül melyik az, amelyik a legfontosabb, amelyik a legjobban befolyásolja az életünket.

#művészet #fontos #művészeti ág
2017. ápr. 12. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fuh ez nehéz kérdés. Szerintem mind fontos és hatással van ránk. De ha dönteni kell akkor a zene, festészet, irodalom. Mindet űzöm valamilyen szinten még ha csak hobby is. Legnagyobb hatással a társadalomra a zene és az irodalom van ha így nézzük, hogy melyik a fontos. Dehát az egész életünk egy kib.szott művészet :) xD
2017. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ezt a kérdést úgy lehet megválaszolni, ha arra figyelünk, hogy milyen művészeti alkotások voltak a legnagyobb hatással a társadalomra.


Ez pedig szerintem koronként változó, de túlnyomó részt az irodalom volt az, ami formálta a gondolatvilágunkat, elég csak pl. a vallási iratokra gondolni.


De voltak korok, amikor dalszövegeiken keresztül a zene fontosabb szerepet töltött be, a huszadik század óta pedig a mozgókép ilyen.

2017. ápr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Ez szubjektív, de számomra az irodalom a legfontosabb.
2017. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Zene és a színművészet. Egyértelmű.
2017. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amelyik ma legjobban befolyásolja az életünket, az egyértelműen a film. Egyébként egy egyedülálló művészeti irányzat olyan szempontból is, hogy még nagyon fiatal, ezért lehet VALÓBAN újat mutatni benne. Irodalomban, festészetben, stb, ez már lehetetlen, évezredek alatt már mindent kitaláltak, megcsináltak előttünk.
2017. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szubjektív, ha ha csak az átlagembert nézzük, akkor a zene és a film. Számomra az irodalom és a képzőművészetek hasonlóan fontosak, de tánc nélkül simán megvagyok.
2017. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi, mind hatással van a társadalmunkra.

Nekem az irodalom a legfontosabb, én azzal foglalkozom.

2017. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobban szerintem a film befolyásolja az életünket.Az olvasók , a kiállításokra járók , a zenehallgatók ( legalábbis ami a klasszikus zenét illeti) száma talán együtt sem éri el a rendszeres filmnézők számát.

Egyébként nem hiszem,hogy a művészeti ágakat lehetne rangsorolni fontosság szerint.

2017. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!