Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Elképzelhető, hogy szándékosan...

Elképzelhető, hogy szándékosan "égettek ki" a művészeti egyetemen?

Figyelt kérdés

Max pontszámmal vettek fel egy neves művészeti egyetemre, de miután felvettek sem éreztem úgy, hogy közéjük tartozom, sőt, amit másnak (főleg a gazdag befolyásos diákoknak) lehetett azért engem kitagadtak.

Végül arra buzdítottak, hogy halasszak évet, pénzbüntetést is kaptam, kurzusokról tiltottak ki, most meg gyakorlatilag mint a fejbevágott hal csak vegetálok két éve és nem tudom mit tegyek, egyáltalán visszamenjek-e ebbe a közegbe, vagy szakítsak meg minden kapcsolatot velük és kezdjek el magam tervezni?


A probléma az, hogy amíg az egyetemi felvételik előtt szívesen terveztem, addig most valahogy mintha szándékosan vezették volna le idáig a dolgot, úgy érzem semmire sem vagyok képes és félek publikálni. Amíg eddig egy meleg támogató baráti kört éreztem (képzeletben, mert valójában az egyetem nem olyan amilyennek mutatja magát) most azt érzem, hogy bármelyik pillanatban lejáratnának a hátam mögött vagy feljelentenének csak azért mert túl sokat tudok.


Volt is rá példa, hogy friss ismerősöm lett az egyetemről, aki egy eseményen ismertem meg és pár nap múlva letiltott, miután utánajártam miért történhetett kiderült, hogy elég csúnya álhírek és pletykák terjednek rólam az intézményben és a tanárok úgy emlegetnek mint egy szardarabot.


Pedig soha semmit nem tettem egyébként ellenük.



2016. nov. 29. 11:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Tiszta inkvizívió, ráadásul félek megszólalni mert egy csomó szoros ismerősömmel kapcsolatban állnak, és abban a pillanatban ahogy nyíltan felszólalnék az egyetem ellen egyrészt lúzernek hatnék és mindenki elkerülnek másrészt sorra szakadnának el a szálak azokkal az ismerőseimmel is, akik jobban tűrték az egyetemi szivatásokat és még bent forognak a körökben.


Más ismerőseim meg alig vannak szóval ezzel a lépéssel magamat közösíteném ki, de már eleve ki vagyok közösítve. Szóval hát nem tudom mit csináljak.


Tényleg az a legrosszabb, hogy ezáltal nem csak a tanárokkal, hanem szinte mindenkivel megszakadt a kapcsolatom akikkel esetleg egy új tervezést meg lehetne beszélni vagy tanácsokat adhatnánk egymásnak, hogy hogyan indítsunk el valamit.


Úgy érzem egyébként, hogy ezek a tanárok valahogyan ki is fürkészik, hogy kikkel milyen szoros kapcsolatban állok. (lehet a közösségi oldalakon le kellene őket tiltani) és célzottan felkeresik azokat az embereket, és elérik, hogy letiltsanak, vagy ne beszéljenek velem.


Például képzeljétek el, hogy ha az itt kiírt kérdést meglátnák. (már pedig meg fogják) és arra tippelnének, hogy biztosan én írtam ki, és elküldenék azoknak, akik nem tudnak arról, hogy én milyen belső harcot vívok a dolog miatt.


Ezt bárkinek megmutatnák, az nem menő, és nyilván rövid úton az lenne, hogy még jobban ki lennék közösítve. Szóval ez egy öngerjesztő program amit ők "írtak meg rám"

2016. nov. 29. 11:09
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez az egyetem egyébként egy támogató meleg közeg azoknak, akik esetleg a befolyásosságukkal kiváltságos pozícióba kerülnek, még kiemelt összegű szociális támogatást is kapnak.


Persze aki nem, az mehet a hallgatói önkormányzathoz, ombudsmanhoz, oktatási jogok biztosához, sóhivatalhoz, meg orbán viktorhoz is, nem fog változni az elnyomott helyzete, sőt, óvatosan egyre és egyre jobban nyomják lefele a föld alá, amíg másokat meg a rivaldafénybe emelnek.


Ez történt velem is. Tehetetlennek érzem magam, és másrészt azt is érzem, hogy itt nem csak az igazság a tét, hanem egy egész társasági szövet megítélése ami körülvesz, gyakorlatilag azt is elérhetik (félig már el is érték) hogy a barátaim is megtagadjanak. (és ne gyertek azzal, hogy nem a barátaitok, mert amikor valami undorító pletykát adnak tovább mindenkinek, akkor lehet, hogy még a legjobb barát is úgy dönt, hogy lehet, hogy jobb ha inkább nem beszél velem többet)

2016. nov. 29. 11:13
 3/17 anonim ***** válasza:
tedd a dolgodat, ne törődj a lenyomókkal. Elvégzed és utána szabadon alkotsz - és valamiből megélsz... Sajnos ez így működik, nyomják egymást lefelé, hogy így nagyobbnak tűnjenek.
2016. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem paranoiás vagy és idegbeteg. Az a fajta aki üldözési mániája miatt beleköt bárkibe aki véletlenül ránéz. Az egészet csak beképzeled.
2016. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te már írtad ezt ki erre az oldalra párszor, szóval azok miatt fenntartással kezelem amit írsz még ha az elején szimpatizáltam is veled. Arra nem gondoltál hogy esetleg benned is lehet hiba és a viselkedésed miatt kapsz ilyen reakciókat? Elég sok ismerősöm van mindenféle művészeti egyetemről és ilyet nem hallottam egyiktől se. Nem mind áradozik hogy milyen állati jó az iskola, mindenhol vannak problémák, de azért ettől messze van. Szóval nem így köszöntenek mindenkit és nem is sugárzik mindenkiről hogy mennyi pénze van meg nem te vagy az egyetlen aki nem "burzsoá". Szerintem érdemes lenne elgondolkodni hogy mégis veled kell legyen a hiba. Nem olyanra gondolok hogy konkrétan tettél ellenük valamit, inkább viselkedésbeli dolgokra, amiket észre se veszel.
2016. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor légyszíves linkeld az állítólagos kérdéseimet. Nem lehet, hogy esetleg te is ott dolgozol, és üzleti érdekből véded az egyetemet az ilyen oldalakon is? (bérkommentelő?)

Simán lehet.

Én a te "ismerőseiddel" ellentétben tényleg oda járok.

2016. nov. 29. 12:10
 7/17 A kérdező kommentje:

Másrészt ha más szemszögből közelítem meg a válaszodat és valóban esetleg minimális viselkedésbeli gondjaim vannak, egyrészt egy művészeti közeg legyen szerintem annyira liberális és rugalmas, hogy elbírja a különös diákjai nézeteit. Ha erre egy ilyen intézmény bosszúhadjárattal és kiközösítéssel reagál, az gáz. Másrészt nem vagyok egyedül, több tucat emberről tudok akik szintén "kiestek" és szintén nem puhára és nem kellemesen ebből a közegből.

A te ismerőseid lehet azok közé tartoznak, akik még hisznek a mesékben.

2016. nov. 29. 12:12
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem hogy meg fogom találni, mert nem tudom mi volt a kérdés de biztos vagyok benne hogy te ugyanaz vagy, mert pont ugyanezeket a dolgokat ugyanebben a stílusban írtad. Azért jegyeztem meg, mert én is művészeti egyetemre készülök. Nem védem őket tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nem olyan csodálatosak mint amilyennek tűnnek, pont azért mert sok ismerősöm jár oda. Ettől még én oda szeretnék járni, mert máshogy nem igazán foglalkozhatok azzal amivel szeretnék. Enyhén paranoiás vagy, hogy rögtön azt feltételezed hogy nekik dolgozok, szerintem keress fel szakembert a saját érdekedben. Amúgy nem azt mondom hogy nem közösítenek ki, meg nem szar neked, csak azt hogy talán te is tehetsz róla.
2016. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Ember, olyan üldözési mániád van hogy nincsenek rá szavak. Nagyon is valószínű, hogy az egyetem fizet embereket csak azért, hogy a Gyakorit bújják napi három műszakban, és egyből leugassanak valakit, aki a Kiközösítő Listán szerepel és kérdést mer kiírni.


Biztos csak merő rosszindulatból kaptál valamiért pénzbüntetést... Szánalom amit művelsz, magadba nézhetnél néha.

2016. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És mégis, mit vársz itt? Szimpla együttérzést? Azt ki kell érdemelni (itt és ilyen körülmények között elég nehéz). Tanácsot? Mire, ahhoz a dolog túl általános. A problémádat oldja meg valaki? Ez nem megy, mindenki maga oldja meg, ez a természet rendje.

Azt várod, hogy higgyünk neked? Egy ismeretlennek az ember nem a szavai alapján, hanem az összbenyomás alapján hisz. Ha hisz. Úgy tűnik, ennyi idő alatt is inkább ellenszenvet keltesz. Ez legalábbis gyanúra ad okot. Több önértékelési zavarban szenvedő, önbizalom hiányos, de még paranoiás ember kért már itt segítséget, de igen ritkán fordult elő elutasítás. Úgy tűnik, az emberek bár gyűlölködők, az igazi problémát mégis megérzik, és kiderül, valójában segítőkészek. Vajon ez esetedben miért nincs így?

Ne másoktól várj véleményükre indoklást, a magadét indokold. Ez például egy pozitív attitűd.

2016. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!