Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az úgynevezett "fényfestéshez"...

Az úgynevezett "fényfestéshez" milyen fényképezőgépet ajánlotok? Konkrét márkát és típusnevet kérek szépen, ha lehet.

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármelyiket a világon!

Hosszú záridő és esetleg szűk blende a titka.

2010. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként én is kacsingatok a fényrajzolás/festés felé...
2010. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, és még egy kérdés, minőségi, de mégis olcsó fényfestésre alkalmas fényképezőgépet tudnátok ajánlani?
2010. máj. 14. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan gépet kell keresned, aminek van 30 másodperces zárideje!! Mert ennek az egyébként jó minőségű gépnek, csak 4 mp. [link]

Azt te tudod eldönteni, hogy mennyit akarsz egy gépre szánni, de felépítésben olyat ajánlok, mint amilyen a linkelt fuji.

Fontos, hogy legyen bennük képstabilizátor (ha kettő az nem baj), meg ha jót akarsz magadnak és megkönnyíteni a dolgod, akkor veszel egy teleszkópos lábú állványt!

Ezzel bárhol tudsz fényfestést csinálni, akár egyedül is.

2010. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyors szétnéztem (a teljesség igénye nélkül)

65-70 ezer alatt nincs nagyon olyan gép, aminek legalább 16 mp legyen a leghosszabb zárideje és még minőségi is legyen :( Azt megint csak te döntöd el, hogy mondjuk 4-8-16 másodperc elég a művedhez. Pl egy szó felíráshoz nekem talán még 8 mp is kevés lenne, főleg ha egy komolyabb rajzot akarnék villantani.


Ha a pénz nem akadály és komolyabban is érdekel a fotózás, vagy csak a fényfestés, akkor javaslom, hogy a DSLR gépek között nézz szét. Igaz ezek 85-től indulnak a milliókig :)

2010. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak úgy mellékesen: elég a 4 mp, én már csináltam ilyet. Persze attól függ mennyire akarsz komplex dolgot, de a 4mp és főleg a 16 az fotózásnál már nagyon sok.
2010. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16mp sok fotózáshoz??? Mély ég kép készítéshez még a 30 is kevés!

4 mp is elég lehet egy szóhoz, de komolyabbhoz, már tuti nem.

2010. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!