Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a kockológia, natura,...

Mi a kockológia, natura, alakrajz?

Figyelt kérdés
Kifejtené nekem az alábbi fogalmakat valaki kicsit bővebben? Némileg képben vagyok a jelentésükkel, de leginkább arra lennék még kiváncsi, hogy a rajzolásuknál mire kell ügyelni v mi az a hiba amit semmiképp sem szabad elkövetni.

2017. máj. 25. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kockológia = kockák és hasonló testek

Natura = természet

Alakrajz = emberek


Nem nagyon vannak olyan tippek amiket vársz...Talán a kockológiához, hogy a dolgok nem úgy néznek ki, ahogy gondoljuk a matekról berögzült szokások miatt. Azaz például egy kockának a "szemben lévő lapját" ha nem pontosan szemmagasságból nézed nem fogod sose négyzetnek látni. A perspektíva ismerete mindenhol kell, minél távolabb van valami, annál kisebbnek látjuk, azaz a dolgok rövidülnek, a hasáb és az ember is. A hasáb élei összetartanak, az emberre meg nem használhatóak a megszokott arányok minden esetben, például ha egy fekvő embert nézel ilyen szögből: [link] a talpa majdnem akkora mint az egész alak.

Összegezve csak annyit tudok mondani hogy mindig azt próbáld rajzolni amit látsz, nem azt amit látni vélsz. Ne hagyd hogy a berögzült arányok és formák alapján rajzolj, formákat képezz le. Például ne úgy nézz egy orra hogy az egy orr miközben rajzolod, csak a formáját nézd, az árnyékokat, az arányokat. Sokszor jobb ha nem akarod megérteni hogy mit látsz, de néha az is segít, sőt van hogy pont arra van szükség.

2017. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
21%
Nem tudom mi?
2017. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!