Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok versemről?

Mit gondoltok versemről?

Figyelt kérdés

A városokból sorra futnak ki a legpompásabb barokkos könnycseppek.

Négy város , négy Kamra és ha elfogy a víz mivé lesz a szív ?

Dagonyáznak benne , a sárral vegyített vízben oszlik testük.

Ez kell ? Meg adom ! Ez jön ? Hadd Jöjjön!

Lebutítva könyörgök és nem kapok feloldozást!

Megpuhított húsok fütyülnek a Főutcán.

És vakarom a nyelőcsövem és belelátok az életbe megint.

Szólni ? Ki fog hozzám szólni ? Szólni ? Mit tudok én Szólni ?

Betegen és sápadtan sajnáltatni az elfonnyadt szavaimat … hát ezt tudom én … Igen ez én vagyok


2017. máj. 26. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj,de miért is vers ez?
2017. máj. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Öhm...

Egy vers attól vers, hogy

A: Rímelnek a sorvégek. Ez nagyjából szótagegyezést jelent, tehát nem elég, ha egy egy betű azonos.

B: Pentameterben, Hexameterben, vagy Disztrichonban íródott.

C: Haiku, és annak megvan a maga rendszere.


Nem kötekedni akarok, de a vers attól vers, hogy játszik a hangokkal, és egy a fülnek és elmének kellemes összhatást próbál meg elérni. Ez persze más módokon is lehetséges, csak azt még ki kéne találni.


Ettől eltekintve, a mű nyílt arszpoetika. Egyfajta fraktál, amit ha túl sokszor elolvasol olyan mintha beleesnél, (ezúttal a laptop képernyőbe) csak nem tudom ez mennyire szándékos, és mennyire a véletlen műve.

Az első három sor hangulatot teremt, szimbolikusan felvázol egy képet aztán jön a négy mondat ami kilép a képből, és a negyedik sorban a szöveg a saját farkába harap. Gyakorlatilag nyíltan kijelent valamit amit az előbb csináltál, majd az utolsó négy sor egy az egyben megismétli az előbb felvázolt műveletet, és ez egy nagyon erős hipnotikus hatást ad.


Összességében két nagy hibát érzek. Az egyik, hogy a verselés hiánya és a depresszív tónus miatt, az olvasó nehezen vonódik be, és inkább nem akar foglalkozni az egésszel. Másrészt ha valaki túl sokat foglalkozik a verssel akkor hamar rájön, hogy itt végig az A pont körül forgunk, és bár érezem benne a vágyat, hogy eljussunk egy B pontba, de ez egyszerűen nem történik meg. Ez persze posztmodern jegy, és éppenséggel harmonizál is az szöveg rendezetlenségével, de ezt már talán fölösleges belemagyarázni.

2017. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Javítanom kell egy korábbi választ.A vers nem attól vers, hogy sorvégi rímek vannak benne.Először is a rím állhat sor elején és sor belsejében is, másodszor vannak rímtelen versek és rímes prózák is.Továbbá nem feltétlenül hexa-és pentameter lehet csak a versforma, vannak más időmértékes és vannak ütemhangsúlyos formák is.

A saját véleményem pedig:

Ez lehet ún. prózavers.Ajánlom Rimbaud hasonló műveit.Sokan azt mondanák, ha nem is értelmetlen,de mindenesetre nehezen értelmezhető.Szerintem lehet komoly művészi tartalma.A megpuhított húsok-kezdetű sor nekem kifejezetten tetszik, a megszemélyesítés miatt.De sajátos képek a vakarom a nyelőcsövem is és a belelátok az életbe is.Az ilyesmi, igenis lehet egy tehetség alkotása, persze ebből a szempontból döntő, hogy te mit látsz bele, te hogyan érted , te mit akarsz kifejezni vele.

2017. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!