Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit érdemes tennie egy fiatal,...

Mit érdemes tennie egy fiatal, kezdő írónak?

Figyelt kérdés
Könyvkiadással kapcsolatban lenne a kérdés. Gimnazista vagyok, igen, még eléggé fiatal. Van már egy befejezett könyvem, amit folyamatosan javítgatok, próbálom fejleszteni magam az írás terén. Új ötleteim vannak egy teljesen új, jóval komolyabb regényhez, mint az előző, és arra gondoltam, hogy ha sikerül megírnom úgy, hogy az nekem is és másnak is tetszik, ha elég időt és energiát fordítok ra, megpróbálkoznék a kiadásával. Szóval arról szólna a kérdés, hogy hogyan érdemes-e ezt tenni, érdemes-e egyáltalán, hol kellene megpróbálni,...stb.

2017. máj. 29. 19:12
 1/5 anonim válasza:
100%
Próbálj meg több könyvkiadót is felkeresni és megtudni, hogy melyik adná ki a könyvedet. Én is írok már pár éve. Voltak elvetett regényeim, de most egész jól haladok. Ha szeretnél írj nekem privátba! Jó lenne egy hozzám hasonló íróval beszélgetni.
2017. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Olvasgasd ezt az oldalt.

Kb. az egyetlen olyan hely, ahol Magyarországon megtanítják, hogyan tudsz megélni a könyvírásból.

Vannak fizetős tanfolyamok/tananyagok is, de az ingyenesen letölthető anyagokból és a blogból is nagyon sokat tanulhatsz. Arról is részletesen írnak, miért a magánkiadásban érdemes gondolkozni.

2017. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt is találhatsz hasznos tanácsokat:

[link]


"Ízlés" kérdése, de én a magánkiadást nem tekintem igazi sikernek, mert pénzért bárki bármilyen rossz írását kiadják.

A "szakmai" siker az, ha fizetnek a könyvedért, és nem te fizetsz hogy kiadják.


Gimnazistaként három dolgot tehetsz: rengeteg írsz, még többet olvasol, és regisztrálsz egy olyan oldalra, ahova kisebb írásaidat feltöltheted, és ahol segítenek a fejlődésben azzal, hogy leírják a hibáidat, kivesézik a művedet. ( Pld. a Karcolatra.)


Ha kész a nagy mű, akkor megkeresed gyakorlatilag az összes kiadót, és küldesz nekik egy egyoldalas szinopszist a műről, valamint max. 10 - 15 oldalnyi részletet belőle. Ha látnak benne fantáziát, akkor ennyi elég - többet nem is olvasnak el.

Arra figyelhetsz, hogy főleg olyan kiadókat válassz, aki a te művedhez hasonló profilú könyveket adnak ki.

2017. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2017. máj. 29. 21:37
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező! Megkérhetnélek illő tisztelettel hogy segítenél hogyan is kezdjek neki a szakmának?:)

Köszönöm!

2017. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!