Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Folytassam az írást? Vagy...

Folytassam az írást? Vagy sosem leszek elég jó?

Figyelt kérdés

Mindig az volt az álmom, hogy író legyek, de csak két éve kezdtem komolyabban foglalkozni az írással.

Több novellám megjelent antológiákban, nyertem pályázatokat, de ezek inkább kisebb közösségek, kevésbé ismert kiadók által kiírt versenyek voltak. Egy komolyabb volt, egy neves irodalmi lapnál nyeretem különdíjat. Viszont a többi, nagyobb volumenű, szépirodalmi pályázaton nem értem el helyezést, (bár eddig csak hárommal próbálkoztam). Ebből én arra következtettem, hogy van némi tehetségem, de nem vagyok elég jó.

30 éves vagyok, van munkám, családom, szóval nem az írásra tettem fel mindent, de úgy érzem más munka nem tenne boldoggá. Viszont az írásra fordított időt nyilván elveszem valahonnan, családtól, pihenéstől stb.

Van értelme folytatnom?


2017. jún. 16. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldoggá tesz az írás akkor szerintem folytasd. Az hogy a családodtól vesz el időt, ne keltsen benned bűntudatot, ha belegondolsz minden hobbi elvesz valahonnan időt, legyen az család vagy barátok vagy bármi más.
2017. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd! Ezek a kisebb sikerek egy nagyobb előszele is lehet. Ha eleget írsz akkor esetleg sajàt könyvet is kiadhatsz.
2017. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
szerintem is folytasd Joanne Kathleen Rowling is így volt mielőtt kiadták volna a Harry Pottert aztán látod milyen sikere lett! :)
2017. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. jún. 17. 07:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alkotás nem feltétlenül egyenlő az érvényesüléssel. Ha szereted s élvezed, miért ne folytatnád.

Érvényesülni nem csak vacak pályázatokon lehet (tapasztalat).

S láttam nem egy példát, hogy nem az adott izlésficamos zsűri emeli fel az embert, hanem maga a nép. Pl internet segítségével.

Bár szerintem szöveges alkotással nehezebb is érvényesülni, mint pl olyan más művészetekkel: grafika, szobrászat, tárgyak megalkotása, amiket használnak vagy dísznek kirakják.


Vacak pályázaton én se veszek többet részt. Szeretem a precíz szép dolgokat, de ezeknek a puncsiból* kinyomott festékkel teli tojással "megfestett" vászon többet ér, mint egy precíz kidolgozott alkotás... Nem én vagyok az egyetlen, aki így van vele.


Akármit alkotok azt úgy teszem, hogy számomra is megfeleljen s a néző/vevőnek is.


Mostanába készítgetek pár limitált (bjd típusu) babát, s egy weboldalt kezdetnek (magyar/angol s talán német, ha azt valaki bevállalja, mert nem tudok németül).

Aztán minél több helyre kirakni hirdetni.


Ezt pl egy hosszabb sztorival már necces lenne megcsinálni. :/

(persze nem lehetetlen)

2017. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!