Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy Magyarországon valaki színész lehessen? Fennáll a veszélye annak, hogy színész akarok lenni :D Lehetséges? Vagy csak egy újabb csepp leszek az óceánban?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat gondolkodtam rajta, hogy mi is leszek, ha nagy leszek. Mivel imádom a filmeket, nagyon sok színészt ismerek, sok színészről hallottam. Ahogy nézegetem Youtube-n is a felvételeket, amiken a színészek bakiznak, stb... Annyira jó látni ezt, és azon kaptam magam, hogy egyszer én is így szeretnék nevetni, egyszer saját magamon röhögni, miközben egy teljesen más karaktert alakítok, aki igazából vagyok.

Ez fog meg a színészkedésben, nem a hírnév vagy a pénz.

Márpadig pénzt (sok-sok pénzt) nem lehet vele keresni, csak ha befutott sztár vagy. De ahhoz nagyon nagy szerencse és tehetség kell.

Színész szeretnék lenni, olyan vágyakkal, hogy angolul profi szinten tudnék 18 éves koromra, valahol drámatagozatos középsuliba mennék, vsgy valahova, ahol el tudnám sajátítani a színészet fortélyait, és kimennék Amerikába.

Na, ez az álom. Ezt szeretném. De nagyon kockázatos lenne ugyebár színésznek lenni, körülbelül dupla vagy semmi alapon megy. De mégis reménykedem. Angolul most kezdek el tanulni, (13/L) .

Jártam színjátszó szakkörre is, és nyertem egy Színészpalánta díjat az első szereplésemkor is, (főszereplő voltam) . De utána az életem rosszra fordult. Azon a napon mentővel vittek Budapestre, egy betegség miatt. Aki kíváncsi egy ilyenn ember életére a kórházban, az intenzíven, az nyugodtan írhat nekem, szívesen elmesélem. Na de, fő hogy meggyógyultam. De színjátszó szakkörre ma se tértem vissza, mert a volt osztályfőnököm azt mondta, hogy túl nagy önbizalmam lett a szakkör miatt. (nem értettem, de mindegy, úgyis utált az a tanár)

Na, most elkanyarodtam a témától...........

Most újra menni fogok színjátszóra, tanulni kezdek angolul, és szeretnék egy rendes jól fizető szakmát is kitanulni, B terv gyanánt.

Ja, és még most belekezdtem egy könyv írásába is. Akit érdekel, az szintén írjon:)


Kérdésem: Mi a véleményetek a magyar lány kimegy Amerikába és színész lesz - dologról?


U.i.:Tudom hogy sok ilyen kérdés van, de én egy kicsi háttér storyt is mondtam magamról.



2016. máj. 11. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy Amerikába nem tudsz kimenni, mert nem lehet. Az nem az EU, hogy csak úgy átruccanj dolgozni.


Itthon lehetsz színész természetesen, ha sokat tanulsz és tehetséges is vagy.

2016. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De tegyük fel kimehetekXD

Azért nem lehetetlen kimenni Amerikába, csak nehéz.:)

2016. máj. 11. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon naiv kislány vagy még. Tegyük fel, hogy majd felnősz és megkomolyodsz, és - ha még mindig ez lesz a vágyad - akkor itthon vagy az EU-ban természetesen lehet belőled színész.


Ha nem komolyodsz meg, akkor pedig elmegy az életed álmodozással, mint oly sok embernek.

2016. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azért vagyok olyan naiv, mert már minden családtagom volt Amerikában kinnt, nem csak turistaként.

És nem 30 évvel ezelőtt, hanem mostanában:)

2016. máj. 12. 06:34
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, biztosan. :D Akkor a ti családotok nyilván olyan különleges, hogy maga Obama is csak arról álmodik, hogy ti ott akarjatok élni és színészkedni.

Így nem is kérdés: két éven belül egész Hollywood a tied lesz! Sőt, tanulnod sem kell hozzá.

2016. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

-.-

De jó lenne ebbe belegondolni XD

2016. máj. 12. 18:16
 7/9 anonim válasza:
Helló. Engem érdekelne a könyved.. :) 14f Én is próbálkozok az írással.
2016. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi cél legyen előtted, hogy színész szeretnél lenni - és kezdd el a mesterséghez szükséges dologgal foglalkozni. Azután, majd lesz, ahogy lesz, ahogy alakul az életed. Ha űrhajós szeretnék lenni, nem azzal kezdeném, hogy arról ábrándozok, hogy Mars-lakó vagyok, és szeretem a fantasztikus űrfilmeket, hanem kitartó, következetes képességfejlesztéssel.

Éneket, hangszeres zenét, mozgást, szövegmondást, szavalást kell gyakorolni. Ezek mindegyike nagyon fontos, hogy színész lehess, tudni kell játszani szabadon a hangoddal, a mozgásoddal. A képességfejlesztés nagyon lassú dolog, kitartást igényel.


De időben vagy, ha szorgalmasan gyakorolsz, felvesznek a Színművészeti Egyetemre, kitanulod a színészmesterséget - és színész lehetsz.

2016. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
42%
Szerintem van esélyed. Sokat kell érte dolgozni, de ha mondjuk egy holland meg tudja csinálni, akkor egy magyar is.
2016. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!