Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnek egy nepi akusztikus...

Szeretnek egy nepi akusztikus hangszeres modern zenes egyuttest, erdekelne valakit, szerintetek lenne ra igeny?

Figyelt kérdés
Zeneszek is irhatnak..

2017. júl. 27. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik megye?


Tudsz hangszert biztosítani?


Pontosan milyen stílusokban gondokodsz? Világzene? Folk-rock? Elektro-akusztikus folk?


Mely népek zenéje érdekel? Népzene, vagy népies műzene?


Mennyire lehet beleszólni a komponálásba?


Az impró lehetőségét milyen arányúnak tervezed?

2017. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az impro arányairól fogalmam sincsen. Hangszert szerintem a zenész tud biztosítani, mert rendelkezik vele. Egyébként talán világzenére gondoltam, vagy tánczenére, nem egyéb kategorizálandó stílusra, olyan zenére ami alapvetően modern hangzásvilágú, de a népi motívumokra épül és abból merít(dallam, hangszer, ének)- természetesen magyarra gondoltam, de vannak egyéb zenekultúrák is amik érdekesek. Sok olyan ritmus van amit össze lehetne boronálni a népi dalokkal. Egyébként pesti vagyok. Te zenész?

Közbe ahogy népzenét hallgatok, rájövök, hogy úgy tökéletes, ahogy van, ezért nem is azt dolgoznám fel, hanem arra alapoznék.

2017. júl. 27. 23:10
 3/5 A kérdező kommentje:
És persze komponálásba bele lehet szólni, sőt, mivel nem értek hozzá, csak amit olvasgattam egy ismeretterjesztő leírásban a zenekészítésről.
2017. júl. 27. 23:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Összességében az vezetett rá, hogy itt feltegyem ezt a kérdést, mert a zenészek világát én egyáltalán nem ismerem. Viszont szeretem a jó zenéket. Néha jön egy-két ihlet, de az ugye meg nem jön állandóan, ezért felmerült a kérdés, hogy ha van ötletem, arra mennyire nyitottak, mert egy jó zenét összerakni, nem kis munka gondolom, jó zenészek kellenek hozzá és hogyha ilyen ambícióm lenne, azt hogy lehetne összeegyeztetni azzal, hogy mondjuk én kitalálok egy zenei hangzásvilágot és akkor én próbálok "komponáltatni" akkor ezt összeegyeztetni azzal, hogy másnak mondjuk milyen a temperamentuma, mert akkor ha más, más lesz a végeredmény, de azt például nem tudom biztosan, hogy ennek lehet-e sikere, akár. Akkor meg csak buliból? Sza na.
2017. júl. 27. 23:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, így már egy kicsit világosabb, hogy mit szeretnél, de sokat számít az életkor is, mert sokszor közös munkánál, és szórakozásnál nem könnyű áthidalni a generációs különbségeket. Más kor, már hatások, na meg aki 10-20 évvel idősebb tapasztaltabb is, egy 22 éves ember

még nem eléggé érett gondolkodásmódban, se szociálisan, élettapasztalata is igen kevés, hajlamos lehet szélsőséges megnyilvánulásra, ítéletekre, felszínességre stb.


Szóval az életkorod is számít, bár nem pesti vagyok, igaz, mobilis, tehát ha lenen hova költözni és dolgozni Pesten, akkor már ott is vagyok. De hogy pont te és én együtt tudnánk-e zenélni, ahhoz előbb meg kellene ismerkednünk egymással, legalább pár hónapig találkoznunk kellene, szóval ilyen szempontból neked lutri a dolog, én meg lehet, hogy kipróbálnám veled a zenélést,

aztán vagy alakul, vagy nem.


A zenészek meg nem mindig rendelkeznek hangszerekkel, ezt tartsd szem előtt, kérlek.


Én nem vagyok egy mai pasas, de öreg sem, viszont pici korom óta zene a mindenem, jó érzékem van hozzá, tájékozott is vagyok mindenféle könnyűzenei stílusban, és népzenék terén is elég jól.


Kb 20 éve koromtól többféle népzenéről eléggé képben vagyok, és elmondhatom, hogy képzetlenségem ellenére elég jó érzékem van mind a komponáláshoz, mind a zenei rögtönzéshez, egyes hangszerek tanulásához is,

bár nem volt sose lehetőségem különösebben hangszerjátékot tanulni, hangszerhiány okán, mégis olykor volt kölcsönben néhány, és tudom, hogy van érzékem egyes hangszerek tanulásához.


Egyes egyedül csak akusztikus gitárom volt (meg egyebek, pl doromb), de ezt az ak.gitárt meg pont

nem szeretem, és max csak annyira tudok gitározni, mint egy átlagos rock / metal zenész: blues impró, egyéb impró, akkordozás.


Bár ha muszáj volna, tudnám fejleszteni tovább magam gitáron, de akkor már elektromos érdekelne.


Elismerésem a flamenco-sok irányába, de engem az

akusztikus játéktanulás nem vonz...


Viszont specialitásom az aszimmetrikus bolgár ütemek (páratlan számú ütemek, ötös, hetes, kilences és így tovább). Azonban dobjaim se voltak sose, viszont asztalon kopogva ugyanúgy van lehetősége az embernek képeznie önmagát a ritmusok világában, leszámítva, hogy egy dobfelszerelés megint egy kicsit más eset.


Ha youtube-on körülnézel számos hangszer nélküli dobost fogsz találni, akik háztartási eszközökön játszanak, és lejön, ki mennyire ért az ütemekhez, és ritmusokhoz.


Én elsősorban impróban gondolkodom, de értek a kötött, kimunkált komponáláshoz is valamilyen fokon, szintén autodidaktaként.

2017. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!