Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak én utálom Mozart zenéit?

Shan-Yu kérdése:

Csak én utálom Mozart zenéit?

Figyelt kérdés

Elismerem, hogy még Mozart-nál is becsúszott néhány remekmű.

De én egyébként nagyon nem szeretem Mozartot.



2017. júl. 27. 18:29
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
2017. júl. 27. 20:33
 22/33 A kérdező kommentje:

Gondolom erre a Fluor Tomira gondoltál.


Neki még dolgoznia kell, hogy Mozart Török Indulóját vagy Figaroját utolérje.

2017. júl. 27. 20:42
 23/33 anonim ***** válasza:
74%
Én konkrétan nem utálom, de nem is szeretem. A heavy-metál áll hozzám közel. Biztos nem ilyen választ vártál, de ez van.
2017. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
A heavy metal a másik szakterületem.
2017. júl. 27. 22:56
 25/33 A kérdező kommentje:

Haydn 104 - 41 arányban vezet Mozarttal szemben.


Beethoven csak 9 szimfóniát írt ugyan, és sokat lopott Mozarttól.

DE!


Teljesen mindegy hogy Beethoven és Mozart melyik szimfóniáját hallgatod meg közvetlenül egymás után... mindig látni fogod hogy Beethovennél van erős kohézió és történet. És sosem ül le. Mozart ennek az ellentéte.

2017. júl. 27. 23:25
 26/33 anonim ***** válasza:
Fiatalon halt meg
2017. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Engem teljesen hidegen hagy. Mondjuk szerintem sokan csak " divatból " szeretik, mert az milyen " nemesi erény " ha ilyesmiket szeret, és csak kevés ember van aki azért szereti ami.
2017. júl. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem nevezném ezeket lopásnak. Akkor ez volt a korstílus, mindenki "olyat próbált írni mint a másik". Ez ma is igaz, csak sajnos a könnyűzene odáig butult, hogy komplexebb harmóniákat, témákat és melléktáborának egyszerűen tehetségtelenek a könnyűzenészek kitalálni, nem beszélve a kompozíciós eszközökről.

Pl. hány könnyűzenei fúgát hallottál már? Én egyet sem, de a fúga techniát is lehetne használni egy könnyűzenénél, én kiváncsi lennék rá. Csak sok magát zenésznek tartó egyén azt sem tudja mi az a fúga. Amúgy meg ha nincs egy egyszerű dallam, amit minden mezei proli képes megjegyezni, és ezt nem ismétlik meg a zenében legalább 10-szer akkor nem lesz népszerű a zene (könnyűzene). Szóval ma is mindenki ezt csinálja, mindenki egymástól lopkod. Főleg az ilyen elektronikus zajokat gerjesztő, magukat "dídzsé" fokozattal illető zenésznek nem nevezhető egyének. Használnak jobb esetben 4 harmóniát, egy kadenciát, azt kész a "remekmű". Azért Mozart ennél különb volt, az minőségi zene, magas szintű művészet. Ha nem tetszik akkor meg ne hallgasd. Amúgy Gershwin nagyon jó, ha már felhoztad. De tudom ajánlani Vaughan Williams-et is, vagy akar Kodály, Bartók, Ligeti még úgy a modernebbek közül. Régizeneként pedig melegen ajánlom Händel-t, Byrd-öt, Tallis-t és főleg az angolokat. Teljesen egyedi hangzásvilág és gazdag zenei örökség az angol.

2017. júl. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
0%
Nem lopta, hanem inspirálódott. Szerintem keveset tudsz kedves kérdező. Ha nem szereted NE hallgasd, basszus. Mit kell itt nyafognod, miket nem szeretsz?
2017. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én sem szimpatizálok vele, de van néhány darabja, amit kifejezetten szeretek. A Requiem a kedvencem.

Egyébként hozzám a romantikusok közelebb állnak, például Chopint és Schubertet nagyobbra tartom, viszont elismerem Mozartot..5 évesen menüetet írt, 8 évesen meg szimfóniát..hát ez az igazi tehetség.

2017. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!