Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg lehet tanulni nagyjából...

Meg lehet tanulni nagyjából 1-másfél év alatt zongorázni, ha nem nagyon tudok kottát olvasni? Ha igen, heti hány óra kéne?

Figyelt kérdés

Természetesen tanárral, szóval nem magamtól.

Nagyon rég óta nagyon szeretnék, csak sosem volt rá nagyon időm, de úgy néz ki jövőre lesz rá.



2017. febr. 11. 16:14
 1/8 anonim válasza:
66%
Szerintem meg lehet. En anno durvan 1 ev alatt egesz turhetoen megtanultam heti 1 zongora es heti 2 szolfezs (vagyis enekora) segitsegevel. Es tegyuk hozza hogy elotte barmi enekkel kapcsolatosat kerdeztek, max szolmizalni tudtam oda-vissza (do-re-mi...). Ugyhogy szerintem nyugodtan vagj bele, megeri 😊😏😉
2017. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Legfeljebb pötyögni. Legalább 5-6 év tanulás, és napi 1-2 óra gyakorlás kell, hogy azt mondhasd, elég jól tudok zongorázni-
2017. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Igen erősen függ attól, hogy mit értesz azon, hogy "megtanulni zongorázni." Azt, hogy el tudod játszani többé kevésbé egyenletesen a boci-boci tarka mellett a szegény legény vagyok ént, meg esetleg megtanulsz akkordozgatva éneket kísérni, vagy azt, hogy ha eléd teszik a kottát, leblattolod bármelyik Chopint, vagy Lisztet.


Szerintem egy hangszer megtanulása soha nem ér véget. De valóban, komoly szinthez 5-6 évet számolj, de már élvezhetőhöz az 1-1,5 is elégséges.

2017. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy meg lehet csak az a kérdés heti hány órában mert ha úgy vagy mint én voltam hogy heti félóra akkor nem :(
2017. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy tényleg elsajátíts egy hangszert, hozzávetőleg tíz év kell. Ezt egy tanárom mondta, tapasztalatom szerint mindig beigazolódik. Másfél év alatt rendesen megtanulsz kottát olvasni, és haladó szintre jutsz, ha rendszeresen gyakorolsz, átlagos nehézségű darabokat le tusz játszani.
2017. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha kottából akarsz játszani célszerű tanárhoz fordulni! Másfél év alatt a boci bocitól-szamárindulón keresztül a Für elise, Wangelis-ig alaphangon el lehet jutni (sőt). Természetesen meg lehet tanulni autodidakta módon is pl: zongorázni. Jó érzék, jó hallás, kitartás s alázat kell hozzá!(Tehetség hiába van ha az ember nem kitartó....) Én 5 hónap, heti (átlagban)20-25óra gyakorlás után fejlődtem fel azoknak a szintjére akik már évek óta tolják. Kottát olvasni nem is volt célom megtanulni mert többszöri hallgatás után 85% ban visszajátszom a hallottakat. Pl ha hibázok is élvezhető zenész füllel. Persze a 15 év zenei múlt is sokat dobott a lattban.
2017. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Persze az ember élete végéig tanul! Évek kellenek ahhoz h elmondhasd h tudsz játszani! Pl: virgázni, stb :D
2017. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
@6: nem értem. Van 15 év zenei múltad, és nem tudsz kottát olvasni?
2017. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!