Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt? Kaptam...

Mondanátok véleményt? Kaptam néhány kritikát, ami alapján próbáltam csiszolni rajta. Ez az első versem, talán egyszerűek a rímek, csak kiírtam magamból, amit érzek.

Figyelt kérdés

Gyönyörű barna szemed,

Ha láthatnám még újra,

Áthatolt halott lelkemen,

Gyógyír volt minden búra.


Vágyom puha szádra,

Oltotta örök szomjam.

Nem gondolok másra,

Csak mennyire tompa


Az emléke már a csóknak,

A perceknek, mit loptam.

Csillogott szemed bóknak,

Örültem, éreztem, voltam.


Beleremegett a testem,

Oly szorosan simultál.

És éreztem a lelked,

Tudtam, belém bújnál.


Én lelőttem e madarat,

Szárnyát szegte, régen.

Nem volt benne akarat,

De volt benne az égben.


Repültünk az éjben,

Repültünk a szélben,

Nem kellet senkinek

Hazudni a létben.


Fekszem, fognám kezed.

Szívem oly szaporán

Ver, sehol nem lellek.

S mikor álmod ér véget,


Szeretném, azt érezd,

Szoríts magadhoz kérlek!



#első #vers #vélemény kritika
2017. aug. 12. 11:17
 1/8 .,,.,,.,, válasza:
Ne írj verset! Mármint nem azért mert rossz lenne, mert szerintem nagyon jó, csak akkora marhaság hogy ti itt írjátok a verseket aztán majd évszázadokkal később tanulják meg a gyerekek mert nem bírsz magaddal!
2017. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem tetszik :D
2017. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagy arc. Ettől függetlenül szerintem írj verset. Van benne erőltetett rím, de nekem tetszik.

Az első versszakban nincs kivetni való, megfogja az olvasót az indítás.

A második jó lenne, de az a "tompa" nem illik oda.

Harmadik rendben van, viszont a negyedikben a belém helyett hozzám-ot írnék.

Ha jól értelmezem, a madár a szerelem metaforája, és azzal, hogy lelőtted, tönkretetted vagy visszautasítottad ezt a szerelmet. Ha eltaláltam, akkor nagyon tetszik ez a rész, szép hasonlat.

A vége is tetszik, talán csak az utolsó sort cserélném ki valami másra..pl. "hogy újra kettőnk parazsa éget."

De ha neked így tetszik, akkor figyelembe se vedd a szubjektív véleményem, tulajdonképpen nekem így is tetszik. Gratulálok hozzá.

2017. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első tényleg nagy forma! :D Köszönöm, a pozitív véleményt. Azokat a szavakat, melyeket kicserélnél, tudatosan használtam. Akinek írtam, többet mond, és van üzenete. A metaforát jól érzékelted, ennek kifejezetten örülök. A versszakot, amiben a tompa szerepel, ha egybeolvasod a következő versszakkal, akkorjobban passzol, mint az talán elsőre kivehető. Gondolkoztam is, hogy összehúzzam egy versszakká a kettőt, de így nekem jobban tetszett. El tudom úgy szavalni, hogy jól hangozzon. mégegyszer köszönöm a véleményeket!
2017. aug. 17. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Petőfit juttatta eszembe, írj még nagyon sokat!!!!
2017. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nem kell feltétlen régies szavakat használnod lehet a versed modern is azt jobban fogják kedvelni a fiatalok
2017. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak az már nem vers az leírás más irodalmi fogalom ezeknek a maiak nem írnak rendes verset közelebb van az elbeszéléshez
2020. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez vers és"mai"ma írták a közelmúltban S a buban
2020. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!