Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha balkezes vagyok (és nagyon...

Ha balkezes vagyok (és nagyon jól rajzolok), nekem nem használna a jobb agyféltekés rajzolás, mert alapból a jobb agyféltekém aktívabb?

Figyelt kérdés
Most tekintsünk el attól, kinek mi a véleménye alapjáraton erről a módszerről, pusztán elméleti alapon kérdezem :)
2017. aug. 30. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elmenni, nem a kézhasználat számít. A "jobbagyféltekés" elnevezés az így ebben a formában nem igaz, ez a rajztanítás olyan szemlélet és látásmódot ad és tanít ami használatával jobban tudsz rajzolni. Gyakorlatilag rajztanítás az is de nem a hagyományos, rajzórai módszerrel hanem egy nagyon hatékonnyal.
2017. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól rajzolsz, akkor nem kell ilyenre menned. Gyakorolj, fejleszd magad, legyél türelmes és kitartó. Ennyi.
2017. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz mutatni rajzot?
2017. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól rajzolsz és komolyan akarsz ezzel foglalkozni, akkor semmi értelme elmenned egy ilyenre. Az hogy milyen kezes vagy, meg nem igazán számít. Az ilyen tanfolyamok azoknak vannak, akiknek semmi közük a rajzoláshoz, de nagyon szeretnének összehozni 3 profinak tűnő képet, amit mutogathatnak a rokonoknak:D Oké sarkítottam, nem mindenki ilyen, de ettől még nem fognak megtanulni ténylegesen rajzolni akik elmennek egy ilyenre. Ez egy érv, hogy miért helytelen a feltételezés, de ez szubjektív véleményre alapul, szóval itt van egy objektív is: azoknak is lehet aktívabb a jobb agyfélteke, akik nem tudtak rajzolni és nem is túl tehetségesek ezen a téren. Az hogy kinek melyik agyfélteke aktívabb nem a rajzkészségben nyilvánul meg. Az igaz, hogy általában akik művészettel foglalkoznak, azoknak aktívabb a jobb agyfélteke, de simán lehet olyan is akinek a bal aktívabb és ugyanúgy jól tud rajzolni.
2017. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolog. Ha jól tudom képet másoltatnak ugye? Ebben az esetben egy tanuló számára, aki komolyan akar foglalkozni rajzzal, ez nagyon ártalmas. Berögzül, hogy másolsz képről, és még isten tudja, jónak is tűnik, de aztán leülsz egy igazi modellhez vagy bármihez, hogy térből rajzolj. Akkor rájössz, hogy nem tanítottak meg igazából olyan dolgokra, amikre pedig szükséged lenne.
2019. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!