Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festmények tárolása?

Festmények tárolása?

Figyelt kérdés

Akril és olajfestményeket hogyan célszerű tárolni?

Én főleg akril képeket készítek, eddig egymásnak támasztva voltak, de nem vagyok benne biztos, hogy az a festéket nem rongálja..

Az olajfestményeknél olvastam, hogy fontos, ne érjenek egymáshoz. Az akrilra nem találtam semmit.



2017. szept. 2. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az akril az olajhoz képest igen gyorsan szárad. Az, h az olajfestett felületed nem ér semmilyen más felülethez teljes száradásáig, az támogatandó.


Fontos volna az is, h súly ne nehezedjen sem akril, sem olajfestett felületre sem, száradás után sem. Ha HDF-re v rétegelt lemezre festesz, akkor a görbüléssel is vigyázni kell. A kiszáradó alapozás is össze tudja húzni a képeket. Időnként át kell forgatni a képeket.

2017. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egymásnak támasztás súly szempontjából gondolom még elhanyagolható. Vagy nem?
2017. szept. 2. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát konkrétan ha hatvan HDF-et egymásnak támasztasz, az ár komoly súly. Próbáltam.


Miket festesz?

2017. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak vászonra festek.

Tájképeket festek főleg.

2017. szept. 2. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

egyes és hármas vagyok


Az lenne a legjobb a képeidnek, ha falra akasztva, ellenőrzött fénymennyiséget kapva száradhatnának legalább az első fél évben. Ha ez nemmegoldható, hármasával négyesével a falnak támasztva, gyakran ellenőrizve kezdjék életüket a hallhatatlanság és a Guggenheim Museum of Modern Art termei felé.

2017. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azért néztem meg kérdést, mert nekem is hasonló problámám van, de egyes-három-utolsó válaszoló, ez fantasztikus válasz volt! :D
2017. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!