Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a képeimről?

Mi a véleményetek a képeimről?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok,ezeket egy régi kis Fujifilm fényképezővel készítettem.


[link]


[link]


Tudom,hogy nem túl jók,de sokat segítene,ha valaki mondana róluk kritikát.

Előre is köszönöm ^^

12/L



2017. szept. 3. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értek a fotózáshoz, de kezdetnek megteszi szerintem. Az 1.-n egy süti van, a 2. nem ismertem fel, úgyhogy ez 50%-os siker.:)
2017. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A másodikon a trambulint fotóztam,itt csak tesztelgettem a gépet :)
2017. szept. 3. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:
A második kép tetszik, még akkor is ha nem tudatos koncepció volt:) Amúgy szerintem van szemed hozzá, természetesen nem mesterfotók és az elsőben semmi különleges nincsen, de legalább nem teljesen komponálatlanok és nem raktál rá hatszáz gagyi filtert se, ami nagyon jó:D Csak így tovább, fotózz sokat, ismerd meg a gépedet, olvasgass a témában és jobb leszel.
2017. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2017. szept. 3. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kritikát szeretnél:


* A tiramisus képen a villát én zavarónak tartom, de ami nagyobb probléma, hogy a teljes kép életlen. Ha jobb képet akarsz, akkor a tiramisu szeletet rakd a tányér közepére és a fényképezőgépet vidd hátrébb, hogy a tányér alja is benne legyen a képben. A szög egyébként jó.


* A második képen amit pozitívnak mondanék, hogy a kép közepe éles, viszont ami nagyon zavaró, hogy túl kicsi a mélységélesség és a kép 90%-a életlen. Ha ránézek a képre, akkor olyan érzésem van mintha sz.ul látnék, hiába éles a kép közepe, az olyan kicsi része a teljes képnek, hogy keresnem kell a szememmel.

2017. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fókusszal próbálkozz még
2017. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^^
2017. szept. 4. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:

első képeknek elmennek, de azért büszkeségre még nem adnak okot, csak tanácskérésre. ezt mindenképp tanuld meg a helyén kezelni. ha valaki kritikát mond a képeidről (pláne, ha te kérted), akkor az nem bántani, vagy lehúzni akar, hanem segíteni. persze ha csak annyit mond, hogy vacak, azzal nem segít. aki viszont megfogalmazza, hogy mi miért nem jó, vagy nem tetszik neki rajta, azt tanuld meg elfogadni, próbálj meg tanulni belőle.

kezeld a tanácsokat alázattal, de azért fogadd fenntartásokkal is. nem szabad mindenki véleményét kizárólagos igazságként sem kezelni, pláne a neten, mert fogalmad sincs, hogy aki tanácsot ad mennyi mindent tud és vajon igaza van-e. főleg mivel a fotózás szubjektív műfaj. mgé a nagyon jó és nagyon hozzáértő, elismert fotósok is tök jól el tudnak vitatkozni rajta, hogy ugyanazt így vagy úgy jobb-e fotózni.

vannak azért alapismeretek, amiket érdemes elsajátítani. neten is megteheted, sok féle cikk, fórum, weboldal és YouTube videó van az alapokról. de azért nem árt inkább szakkönyvekre támaszkodni. akik ilyeneket írtak, azoknak általában valamivel több alapjuk és hátterük van ehhez. nagyon olvasmányosak és sok jó képpel illusztráltak pl. a National Geographic fotós könyvei emberek, tájak, egyebek fotózásáról. többek közt megismerkedhetsz belőlük a fő tudnivalókkal, kompozíciókkal, stb. első lépésként viszont leghasznosabb a fényképezőgép kézikönyvét elolvasni. néhány fotós alapismeretet is benne van és azt is leírja, hogy ezeket a saját gépeddel hogyan tudod megvalósítani.


konkrétan a képeidről: alapvetően mindkettő szép, hangulatos kép....lenne. az első sajnos teljesen életlen. semmi sem éles rajta és ez ritkán használ egy képnek. általában legalább egy valaminek élesnek kellene lenni, hogy jónak lehessen tekinteni. hogy a tortán a felirat, a torta maga, a villa mellette, vagy valami más a háttérben éles, az már az alkotói mondanivalótól függhet, hogy mit is akarsz hangsúlyozni a képpel, mire akarod felhívni a figyelmet. kivéve persze, ha azt sem tudod, mit csinálsz és "magától" valami éles lesz és utána megpróbálod belemagyarázni, hogy az miért jó úgy. ha nem csak össze-vissza kattintgatsz, hanem tudatosan kezdesz képeket készíteni, akkor elkezdesz odafigyelni ezekre a dolgokra és tenni érte, hogy ne csak úgy valahol legyenek a képek a fotón, hanem ott legyenek, ahol te szeretnéd, az legyen éles, amit te szeretnél, azt mutassa és úgy nézzen ki a kép, ahogyan te szeretnéd. ezt hívják fotózásnak.

de valaminek épesnek kéne lennie. ha nem éles semmi, az általában azért van, mert túl közel vagy a fotótémához. van a gépednek egy közelpontja (lásd használati útmutató), aminél közelebbről nem tudsz fotózni. általában a legtöbb gépnél/objektívnél 40-50 centi szokott lenni a közelpont. ha ennél közelebb vagy a fotótémához, egyszerűen nem lesz éles és beállítástól függően vagy már eleve lefényképezni sem hagyja, vagy egy életlen képet készít.

hogy megoszoljanak a vélemények, a villa nem feltétlenül zavaró a képen. kifejezi, hogy ezt a tortát mindjárt megeszik. nem csak úgy hever magányosan a tányéron, hanem hamarosan felfalják. sőt felkelti a néző kedvét, h ő akarjon belekezdeni. a tányérnak és a villának sem feltétlenül kell az egésznek a képen lennie. lehet úgy is jó a kompozíció (lehet, hogy jobb is úgy), de lehet, hogy a kilógó tányér/villa nem zavaró, ha a torta szépen tölti ki a képet, jó kompozícióban helyezkedik el a képen. ezen lehetne kicsit javítani. szerintem a tortát egy kicsit közelebb kellett volna tenni a tárnyéron és kevésbé fentről fotózni, hogy nagyobb legyen a képen a torta és kevesebb látsszon a tárnyér, többet takarjon a torta a tányérból. különösen a torta felett szerencsétlen, hogy így látszik a tányér, de szinte egybe olvad a torta tetejével, nehéz eldönteni, hogy az a fehér valami hab a tortán, a torta része, vagy csak a tányér látszik ott. nyilván megnézi az ember és látszik, hogy mi az, de zavaró és elvonja a tekintetet a tortáról, ami a kép témája. ezt jobb elkerülni. de mivel a kép teljesen életlen, így a kép elemzése sem sokkal értelmesebb.


a második képed sokkal jobb, ötletes, jópofa, érdekes mintázat. de leginkább ferde. nem nagyon, de azért szemmel láthatóan. ez általában nem szerencsés. ha meg direkt ferde, akkor jobban ferdének kéne lennie, mert így pont olyan, mintha véletlenül lenne ferde, mert nem figyeltél oda, hogy vízszintes legyen. szóval, ha ferdére akarod, akkor érdemes jobban dönteni (leginkább átlós kompozícióba általában), ha meg nem ferdét akarsz, akkor célszerű teljesen vízszintesre komponálni.

korábban valaki dícsérte, hogy középen van az éles rész. na itt jönnek az eltérő vélemények. az amatőrök, kezdő fotósok szeretik középre tenni a fotótémát. a haladób fotósok általában nem teszik középre a fotótémát, mert középen túl statikus, unalmas, egyhangú. ha egy kicsit a középtől eltolva, általában harmadoló vonalhoz igazítva helyezkedik el a téma, akkor sokkal izgalmasabb, dinamikusabb a kép. nem véletlen, hogy a legtöbb fényképezőgépen be lehet állítani, hogy mutasson komponálást segítő vonalakat, amik sosem a kép közepét jelölik, mindig harmadolják a képet.

ennél a képnél én (vízszintesbe forgatás után) először is levágtam volna felülről a trambulin szélét, mert az felesleges a képre. nem ad hozzá a kép érdekességéhez, csak foglalja a helyet a képen, útban van és elvonja a tekintetet a lényegről. az ilyen zavaró képelemek nélkül sokkal érdekesebbek, jobbak a képek.

aztán harmadoló vonalhoz igazítottam volna a témát, vagyis az éles részt, hogy ne középen legyen. lehetne a felső harmadoló vonalnál is, de én inkább az alsó harmadolóhoz hoznám az éles részt, így közelebb van és jobban látható az éles részen a mintázat és izgalmasabb, hogy távolabb olvad egybe. ha a másik harmadoló vonalhoz teszed az éles részt, akkor pont közelebb van az egybemosódó rész és távolabb az éles rész. lehet ilyet is, de általában kevésbé szerencsés - érdemes viszont kísérletezni vele, hogy melyik megoldás jobb.

a képedet szerkesztve így csináltam volna. persze ha rögtön a fényképeéskor csinálod így, akkor sokkal jobb, és főleg nagyobb felbontású lenne a képed, mert nem kell egy kis részét kivágni és a többi nem vész el a képnek.

ugyanabból a képedből én ezt a két változatot vágtam ki szemléltetésként

[link]

[link]


ha meg minden áron rajta akarod hagyni a trambulin szélét is, hogy megmutasd, hogy ez egy trambulin, nem csak a mintázatot akarod megmutatni, akkor érdekesebb, ha van valami a szélén. egy ember vagy állat áll ott, esetleg ül rajta, vagy akár ugrál rajta - bár akkor már inkább az kezd érdekessé válni, hogy ő ott van, mit csinál és mindjárt nem a minták az érdekesek a képen, hanem az alak mellette, szóval jobb, ha az éles inkább. (ettől még pl. lehet az is egy érdekes kép, hogy az előtérben ott vannak a minták a trambulinon életlenül és a kép túlfelén meg ott ül valaki aki éles és az életlen mintázat az éles személyre vezetik a tekintetet).

2017. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nem vettem észre,hogy büszke lennék,vagy bármi ilyesmi,szóval erre nem tudok mit mondani. A kritikát viszont tényleg köszönöm. Ha megírnád,hogy miből következtettél büszkeségre azt megköszönném :)
2017. szept. 6. 15:42
 10/11 anonim ***** válasza:
nem írtam, hogy büszke vagy, csak kijelentettem, hogy arra nem adnak okot. viszont azt nagyon helyesen teszed, hogy tanulni és fejlődni akarsz, ez jó hozzáállás! csak így tovább, szerényen és érdeklődve. olvass sokat, az sokag segít!
2017. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!