Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt valaki feltő művész?...

Követ62 kérdése:

Van itt valaki feltő művész? Érdekelne mi alapján lehet eldönteni melyik kép szép, értékes (vagy az érték csak a művész személyétől függ)?

Figyelt kérdés

Találtam néhány videót ahol egy festő "fest". Vannak képek amik tetszenek pl. ez is.

https://www.youtube.com/watch?v=u-KK_cqvMCI


De nagyon érdekel mi alapján dönti el hová kerülnek az adott színek, lehet-e egy ilyen képnek címe? Vagy minden csak spontán történik? Az érzései vezetik? Mi határozza meg milyen festő eszközt használ?


Persze van olyan is ami nem tetszik.

Ez pl. elég nyomasztó.

https://www.youtube.com/watch?v=SKGHBUhOXRc


Jó tudom ezt hívják absztraktnak, de ez hogyan pattan ki valaki fejéből?

Bocsánat, de ha az elefánt ormányába tesznek egy ecsetet az is tud hasonlót. Mitől művészet az ilyen kép?



#absztrakt #festészet.
2017. szept. 8. 22:40
 1/5 anonim válasza:
100%

nekem a középiskolai rajztanárom ha nem is festő, de képzőművész volt. Persze az alkotásaival degeszre kereste magát, meg jól is ment férjhez, úgyhogy igencsak gazdag volt.

És ez azért tartozik a tárgyhoz, mert látszott is a gondolkodásmódján, hogy mindent megkaphat. Az ő szemében minden alkotás giccs és ócskaság volt, amiben csak a szimpla kreativitás és alkotómunka nyilvánult meg, de nem párosult végtelen anyagi lehetőségekkel.


Akkor tanultam meg egy életre, hogy a művészet, vagy az alkotómunka lényege nem az, hogy a "nagy" befutott művészek mit gondolnak róla, hanem az, hogy te mennyi energiát, gondolatot, munkát fektettél bele, és hogy te magad elégedett vagy-e vele, amikor elkészül, vagy a hanyag félmunkával is megelégszel-e.


Ne felejtsd el, hogy hány ma már a művészettörténet nagyjai közé emelt festő, író, művész halt meg betegen és nyomorban, mert az akkori elit művészréteg kiközösítette...

2017. szept. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igazából a technika mibenlétet érdekel. Mert totál amatőr vagyok, soha nem tanultam festeni, de pl. egy olyat amelyikre azt mondtam tetszik szívesen festenék magamnak.

De nem utánzással, hanem szeretném érteni mit miért úgy csinál ahogy?

2017. szept. 9. 06:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó az ötlet- és hasznodra válik majd (eladni nem tudod, de nem ez lenne a lényeg hanem a lelki fejlődésed. Van Gogh, akinek ma milliókat érnek a művei, életében két képet adott el, azt is valószínűleg azért, mert a nagybátyja műkereskedelemmel is foglalkozott és segített:D)

Szerintem kezdd el csinálni -és közben magad fogsz rájönni - milyen szín, milyen forma jó ott, vagy kell ott, vagy hiányzik -így szavakban nem nagyon lehet elmondani - a festő is csak érzi ott egy kis égetett siena jó... (meg sem fogalmazza szavakban, hanem teszi)

Egy jó könyv, ahol a technikákról tanulhatsz:

[link]

Vannak fent tutoriálok ahonnan lehet tanulni.

Talán érdemes lenne nem akrillal, hanem akvarellel kezdeni.

(az anyagok sajnos nem olcsók..) Az akvarellnél nagyon fontos a fogadó felület: akvarellpapír 300gr-os a legjobb.

Vizezd be a papírt és hagyd hogy a festékek élőn, maguk dolgozzanak - ezen megérezheted a kérdéseidre a választ. Nem az eredmény a fontos, hanem a folyamat.

[link]

ez jó papír (pedig talán csak 200gr-os)

[link]


tutorialok:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=t9sxRgvRLZw#t=471.806166

https://www.youtube.com/watch?v=XJ0FjgQCUkQ

2017. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Már az is előrébb vitt, hogy a művész csak érzi, hogyan csinálja. Végül is így lesz egyedi.


Igen én is tapasztalom, hogy drágák az alapanyagok, de próbálom beszerezni olcsóbban.

Nemrég sikerült olcson 10 tubus alig használt (tehát még van benne jócskán) akril festéket vennem egy bolha piacon.

Figyelem a Jysk ajánlatait is, mert ott vásznat adnak néha akcióban. Igaz nem nagyok, de gyakorolni megfelel.


Beszereztem furnér lapokat egy ismerőtöl.

Bár tudom alapozni kell, de talán az is jó.

2017. szept. 12. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:

örülök! az ajánlott könyvben van az alapozásról is szó (könyvtárban megtalálod)

kell, hogy valamilyen kifejezésformát gyakoroljunk- mert megbetegítő, ha ez hiányzik. A folyamat kell az embernek, ne törődj az kész eredménnyel, az majd alakul. Az értés-érzés valamikor egy volt és szétesett a hétköznapi tudatállapotban. Majd egy idő után tapasztalod, hogy az alkotási folyamatnál eggyé válik ez... (A "sensus" (latin) még mindkettőt jelentette egyszerre, angol sense is mindkettőt jelenti értés+érzés.. érzék)

2017. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!