Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestészetnél a dammar...

Olajfestészetnél a dammar lakkot csak higító folyadékba ajánlatos belekeverni vagy a kész, megszáradt képre is felvihető ecsettel?

Figyelt kérdés
Vagyis, a kérdés lényege, hogy a dammar lakk használható-e száradás után a kép fényezésére?
2017. okt. 9. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan arra szolgál, hogy a megszáradt (megkötött) olajfestékkel festett képen egybefüggő fényt ad. Van fényes és matt változata. Kicsit ajánlatos hígítani saját oldószerével (általában terpentin. Egyszerűbb, ha spray formájú lakkot használsz (kicsit drágább). Hozzáértők szerint legalább fél évet ajánlatos várni, míg a festék megfelelően megköt.
2017. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A másik változat, hogy a higító folyadékba keverjem bele, onnan jött, hogy korábban azt olvastam, az olajfestéket 1/3 rész terpentinnel, 1/3 lenolajjal és 1/3 rész dammar lakkal érdemes higítani. Ez is adott némi fényezést a képnek, csak az volt a problémám, hogy nem egyenletes hatást értem el vele. Ahol vékonyabb rétegben, folyékonyabb állapotban vittem fel a festéket, fényesebb volt, ahol vastagabban, higítás nélkül, ott pedig matt maradt. Ezért gondoltam, hogy a dammar lakknak biztosan van egy másfajta alkalmazási módja is.
2017. okt. 9. 20:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Az előbb elfelejtettem megkérdezni. Ha terpentint adok a dammarhoz és azt viszem fel ecsettel a kész képre, akkor a terpentin nem fogja feloldani az olajfestéket?
2017. okt. 9. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!