Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rendes festővászonra milyen...

Rendes festővászonra milyen festékkel ajánlatos festeni az olajfestéken kívül?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam vízfestékkel is nehéz festeni. Melyik a legjobb? Akril festék lenne jó?

2014. jún. 24. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Tempera
2014. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal a tempera nem jó,mert nem rugalmas.

Az akril viszont biztosan jó, én szoktam vele festeni, bár főleg kasírozott vászonra,de az akril rugalmas.

2014. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az akril is jó, de én nem kedvelem, túl hamar megszárad(mire kikeverek egy színt, rászárad a palettára, ugyanez a vásznon...)
2014. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akrilnál ezért szoktak vizes palettát használni.

Szóval,ha valaki több napos projekten dolgozik amihez pontosan ugyanazok a színek kellenek akkor nem jó az akril.Elvileg vannak száradás lassítók,de azok tudtommal megváltoztatják a színét a keverésnél,pedig pont az volna a lényeg.

2014. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) végül az akrilt választottam, de nem volt sárgám csak temperából. Feltűnő ha azzal helyettesíteném az akril festéket?
2014. jún. 27. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a gond a temperával,hogy megszárad akkor hogy is mondjam nem csak matt lesz,de merev is majd le fog peregni,főleg ha vastagon van felvéve.

Mondjuk ha nem feszített vásznad van,hanem kasírozott,akkor talán megmarad.

2014. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. júl. 14. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!