Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tudnék csinálni a jövőben...

Mit tudnék csinálni a jövőben a művészettel? 16/L

Figyelt kérdés
Mostanság sokat gondolkodom a továbbtanuláson, csak nekem nincs igazán könnyű dolgom, mivel én művészeti beállítottságú vagyok (ezalatt értem a kézműves dolgokat, festést, rajzolást, fényképezést, táncolást, zenélést és nem tudom ez mennyire tartozik a művészethez de a filmkészítés is érdekel ;gazából kiskorom óta van érzékem ezekhez a dolgokhoz.). Voltam továbbtanulási tanácsadónál és semmit nem tudott mondani azt mondta hogy " Te vagy az első olyan gyerek akinek nem igazán tudok mit mondani". Látta hogy tényleg nagyon művészi beállítottságú vagyok és még talán a médiába tudna elképzelni. És nem egy művészetis iskolába járok, hanem egy nagyon erős gimibe ahol rendesen tanulok, de na érzem, hogy azok nem igazán nekem valók, de a tanáraim is meg néha a szüleim is azt súlykolják belém, hogy tanuljak tovább valami egyetemre szerezzek egy diplomát kezdjek el dolgozni és közben kezdjem el kiépíteni az "álom munkám". De hát azt se tudom mihez kezdjek magammal.. Valaki aki még ilyen beállítottságú tudna nekem segíteni hogy mihez kezdjek?

2017. okt. 18. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem, de ha tényleg van érzéked ehhez a dolgokhoz, ne hagyd veszni. Elmondhatatlanul irigylem azokat az embereket, akiknek van valamihez tehetségük, főleg ilyen szép területeken. Ha a helyedben lennék, mindenképp megpróbálnám valamelyik irányt, azt, amelyik a legjobban érdekel.

Sok sikert kívánok!

2017. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon édes vagy :* Hát mindenféleképpen megpróbálok ezekkel tovább haladni csak még nem tudom hogy :) Neked is sok sikert azokhoz a dolgokhoz amikben tehetséges vagy! :)
2017. okt. 18. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Csinálj egy rendes egyetemet, amivel lesz munkád, és mellé alkoss, hobbyként.
2017. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Baromi sok ember van, aki valamilyen művészeti ágban tehetséges. Ebből a nagyon sokból viszont egy elenyészően picike kis részhalmaz az, akik meg is tudnak belőle élni.


Legyen valamilyen rendes végzettséged, munkaerőpiacon keresett tudásod, a művészetet meg kezeld hobbiként.

2017. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én szakmám (szoftverfejlesztő) mellé kifejezetten előnyös ez a beállítottság. Láttam már álláshirdetéseket, ahol ilyen hobbival rendelkező egyéneket keresnek, mert rájuk lehet bízni több dolgot: felhasználói élménytervezést, designt, weblapkészítést, logótervezést, stb...


De amúgy bármibe foghatsz, a művészeti képzettségre önmagában nem alapozhatsz, ez tény. A mostanában felfutott művészek is az egyediségükkel aratnak és azzal, hogy iskola helyett már fiatalkorukban elkezdték kiépíteni a saját stílusukat és "brandjüket", így egy idő után már akár meg is élhetnek ebből. Javaslom, hogy használd ki az iskolás éveid és dolgozz az arculatodon. :)

2017. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van jó pár művészeti egyetem, ott is lehet továbbtanulni:D És oké, azt mondom ha az ember festőne tanul, lehet kevés esélye lesz abból megélni, hogy képeket fest, de nagyon sok alkalmazott művészeti ág is van, amik azért gyakorlatiasabbak és amiből azért meg lehet élni. Nézd meg milyen szakok vannak, mi tetszik és készülj a felvételire. Amúgy én is erős, nem művészeti gimibe jártam, most meg a MOME-ra. Simán járható út ez is. Ott a színmű is, ott a képző is, ezek mind színvonalas művészképző helyek:D De vidéken is vannak jó lehetőségek. Filmezés meg nagyon is művészet:) Viszont ha ilyen irányba szeretnél tovább menni, a tehetség nem elég, nagyon sok munka vár rád. Még teljesen időben vagy, csak el kell dönteni pontosan mi érdekel és céltudatosan ráállni.
2017. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott művészetekből most piacképesek a digitális műfajok. Ötletként a 3D grafikában, pláne animációban elég sok általad felsorolt művészeti ág találkozik, sok területe van (modellezés, animálás, világítás, vágás...) és még elég jól meg is fizetik.

A képzőművészet, zene, tánc... stb. is jó út lehet, de ott nagyon jónak kell lenni és mindent egy lapra IS feltenni, mert hobbiművészként foglalkozni vele nagyon ritkán elég ahhoz, hogy ne csak házizseni, hanem "márka" legyél, pláne ha a megélhetési munka és termelés/gyakorlás mellett még meg is mutatnád magad.

Aztán akadnak olyanok is, akik elvégezve valami "vegyesfelvágott" művészeti vagy aközeli bölcsész vagy pláne gazdasági szakot (pl. intermédia vagy művészeti menedzser), a kapcsolataikat használják és az egyes művészeti ágak és a felhasználóik közötti utakat teremtik meg, és köztük is vannak aztán, akik elég jól élnek ebből, ha arcuk és beszélőkéjük is van hozzá.

Amellett, hogy mennyit keresel nagyon fontos az is, hogy szeresd, amit csinálsz, mert a felnőtt életed elég nagy részében fogsz a munkáddal foglalkozni, és ki fog hatni majd a családodra, egészségedre is, hogyan viszonyulsz hozzá, mennyire éled meg sikernek.

2017. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A továbbtanulású tanácsadó naná, hogy nem vágja a művészetet. Ezek ilyen praktikus beállítottsású emberek, nem akarta elvenni a kedved attól, ha megmondja, csak simán művészettel nagyon nezén boldogulni.

üdv,

egy freelance illusztrátor, aki elhagyta Magyarországot

2017. okt. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!