Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet-e még újat alkotni a...

Lehet-e még újat alkotni a művészetben?

Figyelt kérdés

A filmekben már mindent elmondtak, könyvelben már mindent leírtak, a zenében sincs új a nap alatt.

Mindenhol ugyanazokat az ötleteket forgatják újból és újból, egyre ötlettelenebbül, egyre sótlanabbul, miközben a mai ember kulturális befogadóképessége csökkent, e miatt még tovább csupaszítják az "eladandó terméket", s így a kulturális alkotás még hígabb lesz.

Megspékelve azzal hogy akinek van kb netkapcsolata az máris művésznek érezheti magát, s a net okádja magából az "igazi nagyságokat". Mindenki hires és elismert akar lenni.

Nincsenek kiemelkedő alkotasok mint régen.


2017. okt. 23. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de a pénz nagyon elvitte az egészet.
2017. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. okt. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet.

2017. okt. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a fene se tudja
2017. okt. 27. 17:08
 5/11 anonim válasza:
hagyjuk már ezt az állandó újdonsághajhászást, ez csak a posztromantikus attitűd mellékterméke, le kellene már vetkőzni ezt a romantikus viszonyulásmódot. a művészet mindig, még akkor is ha megtagadta, a saját történetéből építkezett. és ez így van rendjén. a posztmodern pont arról szól, hogy nem kell mindig ez a babonás újdonság-fétis.
2017. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
az meg ritka nagy baromság, hogy "régenbezzeg mamegnincs". minden ma készült művet regisztrálsz az elmédben, minden mű elméleti hátterével, kontextusával,diskurzusban betöltött szerepével tisztában vagy? ma is vannak kiemelkedő művek/művészek, esetleg csak rossz fórumokon keresgélsz, vagy éppenséggel tele vagy felületes előítéletekkel.
2017. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jóvan higgadj mán le
2017. nov. 15. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet újat alkotni, ha az alkotó elég kreatív.

Nekem nagyon sok olyan ötletem, alkotásom van amiket csak tartogatok egyenlőre magamnak, mivel erőszeretettel lopnák ezeket...


Gazdag rokonom is rámírt nem egyszer puncsolva csináljak neki terveket s megveszi... aztán gyártani akarja.

Sárga földig lehordtam - belőlem SENKI nem húz hasznot!


Célom egy kis saját vállalkozás.

Megfogadtam magamnak csakis akkor fogom kiadni a nagyobb ötleteimet.

30-32éves koromra tervezem kivitelezni.


Művészet több ágához értek s imádom, nem tudnám megunni.


A filmeknél lehet nagyon észrevenni a haldoklást. Sok a feldolgozás pl mesét filmben aztán annyi...

2017. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a filmeknél ez nagyon látványos.

Sztem ne tartogasd. Tedd közzé. Én is ezt tettem, kiraktam a regényem a netre. Eredmény: senkit sem érdekel, le sem nyúlták de nem is olvassák :)

Alkoss és tedd közzé. Nyugi úgysem ebből fogsz megélni :)

2017. nov. 21. 09:57
 10/11 anonim válasza:
Lehet, hogy már mindent elmondtak, de nem Te mondtad el.:)
2017. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!