Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen a versem?...

Szerintetek milyen a versem? Eddig mindenki leszólta.

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy jó az, amit alkotok, de eddig csak negatív kritikát kaptam érte.Ennyire rossz lenne?

Szeretet

Értéktelen szavak szállnak a szélben

fújja a szél,hordja a szélben a vihar

esténként lepihen a csillagos égben

mert a sebet ejtő titokban élni akar.

El van feledve,újra hatalomra vágyik

hogy aki kimondja,szíve dobbanjon

legyen számára olyan,kinek számít

majd fel fog törni egy szép napon.

Esik az eső,de az égből nem hullik

csillagok alatt pihen már túl régóta

és az akaratereje soha el nem múlik

csak magát keresi minden szép szóba.

Nevét minden percben hallani akarja

szívbe van zárva,benne landol mindig

és emiatt nem érzi magát szabadnak

a világ legszebb szava kitart a sírig.

Bárki is az,ki őszinte szívet látott

kevesen tudják,hogy mi mozgatja

mert a szív mindig tudja az igazságot

mert a szeretet örökre fogva tartja.

Várja,hogy valakinek oda legyen adva

egyedül van és fél attól,ki szavat ígért

talán azért is,mert senki meg nem kapja

de minden este lehullik az égből…Valakiért.


2017. okt. 29. 19:48
 1/5 anonim válasza:
Szakmai véleményt nem fogok írni, de nekem tartalmilag tetszik. :)
2017. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem tetszik
2017. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, látszik, hogy valami mocorog a lelkedben, jó az irány, de nem érezni a vers formát. Hol prózai jellegű, hol verses. A szavakkal meg még nem igazán nem tudsz bánni egy versben, zavaros a lüktetése.


A versnek verses eszközei vannak: metaforák, hasonlatok, lüktetés/ritmus/dallam, elvont, képszerű kifejezésmód.

Félig ilyesmi a megszólalása a verseidnek, félig meg nem.


Valamint nem azért alkot a művész, hogy az jó vagy gyenge alkotás, hanem mert mondanivalója van. Lehet értékelni, hogy mennyire vers, versek egy alkotás és mennyire nem , épp ezt teszem, máskülönben nincs értelme annak, hogy jó, vagy rossz.


De pl annak már van értelme, hogy valamilyen szempontból értékeljék: pl mennyire elvont, mennyire összetett, mennyire egyszerű módon kifejező, stb.


De az, hogy egyszerű: önmagában se jó, se rossz!

Az, hogy valami összetett: önmagában se jó, se rossz.


Ha értékelésre vágysz, akkor nem vagy művész.

Az a művész, aki nem bírja visszafogni magát, és alkot vagy fejben, vagy manifesztálja.


Ez meg van, akinek jobban fog tetszeni, rezeg rá, valaki kevésé rezeg avval együtt.


Csak figyelj arra, hogy ne keverd a művészeti ágak. Tehát a vers vers legyen és ne próza! És megfordítva.


Ha értékelésre vágysz, akkor az tehát nem művészet, hanem esetleg alkalmazott "művészet", tehát iparosság, mint a plakáttervezők, kopjafadíszítők stb,tehát ahol a művészi eszközök alá vannak rendelve a funkciónak (funkció pl hirdetni egy eseményt plakáttal) - ez az alkalmazott művészet / "iparos művészet".


De a tényleges művészet más.


Amit az iskolában tanítanak a művészetekről, nagyrészt fals,

nem életszerű.

A verselemzés meg főleg nem az.


Az iskolai oktatás évezredek óta világszerte népbutítás, féligazságok sora, hatalmi manipuláció.


Nem az iskolai oktatást vedd alapul,

hacsak nem a gyakorlati vonatkozásokat (de ugye sajnos a gyakorlat minimális arányú, érettségiig).

2017. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most akkor jó vagy sem? :D
2017. okt. 30. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés, de látom, nem vagy elégedett a válasszal. Ez a vers tele van klisékkel, sok helyne döcögnek a rímek, ugyanakkor látszik, hogy van érzéked a szóképekhez. Hogy jó-e, azon múlik, hány évesen írtad. ha 10 éve verseket írsz, és 30 éves vagy, ez egy rossz vers. Ha 15 voltál, és első verseid egyike, akkor jó. Én is ilyeneket írtam 16 évesen, de felnőtt fejjel tök gáznak látom őket, és azóta több helyen publikáltam már, persze felnőtt fejjel írt versekkel.
2021. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!