Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem szereti mindenki a...

Kyka108 kérdése:

Miért nem szereti mindenki a művészetet?

Figyelt kérdés

Nincs egy olyan pasi sem akivel eltudnék beszélgetni az irodalomról, versekről, filmekről?

Hiányoznak az ilyenek a baráti társaságomból...



2015. aug. 3. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szoktál mesélni valamit e témákban??

És ha igen, akkor olyankor mi történik?


pl. egy filmről mit szeretnél beszélni vagy irodalomról?

2015. aug. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal a legtöbb ilyen ember úgy van vele, hogy a lelke mélyén nem érti a dolgot. Lehet, hogy azért nem érti, mert nem akarja vagy csak nem tudja felfogni azt, hogy miért tart egy nagyobb számú embertömeg valamit szépnek, illetve jónak. Amit az ember nem ért, attól fél. Legalábbis a lélek legeslegmélyén az ember fél az olyan dolgoktól amelyeket nem ért. Példa következik: Gogoltól a Köpönyeg című novellát sokan nem értik, pedig nagyon egyszerű a szövege és a története sem annyira nehéz. Akár egy műveletlen személy is simán megértené, ha elmagyarázná neki az ember normálisan, erre a legtöbb velem egykorú ember rögtön elkezdi mondogatni ugyanazt a szöveget: "Ennek semmi értelme, minek csinálja ezt, a hülye meghalt egy kabát miatt, stb..." Sajnos a művészetet nem értik manapság és nem is szeretik, amit pedig az emberek szeretnek, azok nagy része ízléstelen, illetve egyáltalán nem képvisel semmi olyasmit, amit művészetnek lehetne nevezni. Az emberekből kiveszett a szépérzet és az észtétikára való törekvés... Most, ahogy ezt ismételten átgondoltam, eléggé szétszórt lehet az, amit most ide leírtam. Ha nem érthető, akkor az az én hibám.
2015. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszii a válaszokat :)

18 vagyok :)

2015. aug. 7. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem lehet. 16/f. Művészlélek
2015. aug. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem aki azt mondja magára, hogy művészlélek, az pont nem az :D
2015. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. :) 2-es viszont jól megfogalmazta, kivéve, hogy kiveszett az emberekből a szépérzék. Ne higgyük, hogy az emberek régen műveltebbek voltak. A 19. században a nők a ruhakölteményeiket mutogatni jártak színházba, a férfiak meg prostikat felszedni, és a Nyugat sem volt oylan nagy jelentőségű folyóirat, mint ma hisszük, kevesen vették.
2021. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!