Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kinek mi a véleménye Varró...

Kinek mi a véleménye Varró Dániel munkásságáról?

Figyelt kérdés

Én nem nagyon mélyültem még el benne, és szerintem nem is fogok. - Irodalomban a klasszikusokat kedvelem, nagyon kevés kortársat leszámítva.-


De amiket olvastam tőle, illetve hallottam nekem az nem tetszik. Van egy irodalmár ismerősöm is (ő befutott költő), neki sincs nagy véleménye róla. Ő annyi ismer el, hogy a szavakkal tud játszani. Amit aláírok.



2017. okt. 31. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én se szeretem, becsülöm, pedig divatos. Minden egy kaptafára megy nála, öncélúan hajkurássza az idétlen rímeket.
2017. nov. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
nekem a kedvencem! A legjobb kortárs költő :)
2017. nov. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
67%

Én semmi extrát nem látok benne, olyan hétköznapi, mégis az írásaiból viszont olyan kellemes nyugalmasság árad. Valószínüleg ő maga is ilyen személyiség.

De összességében nem fogott meg az írás.

2017. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

sokan nem tudnak mit kezdeni a stílusával, mert nagyon elüt attól, amit az iskolában tanultunk "irodalom" címszó alatt. Nekem nincs bajom vele, kicsit polgárpukkasztó, de megvan a helye, és jó, hogy mer nyíltan írni akármiről.

Hozzátenném, hogy az irodalom nem csak klasszikusokból áll, hanem a kortársokból is. (És Jókai is ponyvaíró volt a maga korában. :P)

2017. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Van egy-két eltalált verse, pl.: Urbánus költő a virágoskertben. Vagy a Túl a maszat-hegyen összességében nem rossz. De én se tartom sokra, és amennyire emlékszem, magyar szakon legtöbb évfolyamtársam vaqy tanárom így volt vele. Azért említem őket, mert ők azok, akik olvasnak is verset az ismerőseim közül. Amikor azok szidják Varrót, akik utoljára 5.-ben olvastak verset, na az is érdekes dolog. Szóval én úgy emlékszem, mások se voltak oda érte. Nádasdy ugyan dicsérte, de hát ő tanította, mit mondott volna, hogy úgy sz*r, ahogy van? Én se szidnám a volt tanítványom. Szerintem amúgy a formához nagyon ért, a stílusparódiák nagyon mennek neki, de igazából saját gondolata nincs, én ezt hiányolom. Persze egy-két dolog igen, de azok általában klisék, túl mély gondolatokat nem hallottam tőle, pedig 2 kötetét is olvastam (felnőtteknek és gyerekeknek valót is). Volt egy olyan barátom, mint ő: remek verseket írt, de semmi mély mondanivaló nem volt benne, sőt, viccverseket írt. Ő utólag bevallotta, hogy azért, mert a valódi gondolatait nem meri publikálni, mert fél, hogy mit fognak róla gondolni. Varró szerintem szimplán csak nem rendelkezik ilyenekkel. Sokaknak tetszik a szóhasnálata is, ahogy a mondatokat csűri-csvarja, de szerintem ez kb. a Romhányi-színvonal, olyan, mintha valakinek a Flinstone család lenne a kedvenc verse. Én is bírom Romhányit, de azért akinek ez a kedvence, az azért nem sok verset olvasott. Egyébként lehet, hogy azért, mert én nyelvészetet tanultam, de nem tartom hű de nagy dolognak, hogy valaki ilyen nyelvi fordulatokat tud, mint Varró Dani. A saját testvérem, amikor gyerekek voltunk, azzal szórakozott, hogy rímekben beszélt megszakítás nélkül, órákig, de azért az nem volt költészet.
2018. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Pár versébe belekukkantottam, de mondjuk 4-5 belenézett művéből max. 2-őt tudok gyerekeknek ajánlani, többit inkább pihent agyú felnőtteknek.


Ami miatt kirobbant a tankönyv botrány, sulisoknak nagyon bárgyú, akiknek meg szólna, annak káros. Most hirtelen nem tudom a címét. De a körülötte lévő botrányt is túlzásnak tartom, mert nem ovis foglalkozás keretein belül lett felhasználva. Akkor jogos lenne.

2019. nov. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
38%

Egy nagy nulla! Idétlen, bugyuta gügyögés az egész. Engem kifejezetten idegesít.

Hogy lehet Nagy Lászlóval, Weöres Sándorral egy sorban említeni??

2021. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

"akiknek meg szólna, annak káros. "

1. Miért káros? 2. Nem kisbabákNAK, hanem kisbabákRÓL szól. ordító különbség.

2021. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy olcsó ponyvaszöveget író hiteltelen "költő".

Amit ő csinál, az nem művészet, azokat a szövegeket bárki meg tudja írni.

Varró nem a legélesebb kés a fiókban, sosem tudna olyan költeményt írni, mint Pl. Vörösmarty.

Az, hogy ő Kossuth-díjat kapott, azt bizonyítja, hogy a magyar irodalom halott.

márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!