Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy a rhadt életbe lehet...

Hogy a rhadt életbe lehet színátmenetet festeni akrillal?

Figyelt kérdés
Farostlemezre hogy lehet rosszul van csiszolva vagy mi a baj?A 2.réteget ha festem felszedi az alsót.Ha száraz az a baj,ha vizes akkor az.Egy rohadt eget akarok felhőkkel fél órája festem a 21+21-cm es alapozott csiszolt farostlemezt.Milyen a jó farostlemez?Milyenre csiszoljam?Ideges lettem

2017. nov. 15. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A csiszolás annyira nem számít, úgyis az alapozónak kellene adnia a textúráját. Alapozod egyáltalán? És mit jelent, hogy "felszedi"?

Én lazúrosabban, több vízzel vagy több festőszerrel hígítva, több rétegben oldom meg, mint az akvarellnél.

2017. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
amikor festem csíkos az egész,és az alsóbb rétegen ha javítanék akkor az lejön,mintha az ecset törölné le,fehér az alja.
2017. nov. 15. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Az akrill nem erre való. Még az olajjal sem lehet tökéletes színátmenetet produkálni, bár azt könnyebb összemosni, mert lassabban szárad.

De ha színátmenetes felhőket akarsz festeni, akkor válts akvarellre!

Akrillal is lehet brutál szép eget festeni, de csak más stílusban!

2017. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Neten van egy csomó videó,igaz angolul kell keresni.

blending color acrylic paint


Másik dolog,hogy a festékek között óriási eltérés van minőségben,ami sok dolgot befolyásol, pl azt is,hogy mennyire tudod keverni másik színnel. Ha nem tudsz átmenetet két színből kihozni akkor lehet a festék a ludas. Érdemes kipróbálni két minőségibb festéket és megnézni mit ad ki.


Ezen felül a festékeknek van áttetszősége is ,ami jó festékeknél ez mindig jelölve van,mint ahogy a pigmentanyag is. Pl: a titánfehér és a cinkfehér tökre nem egyformán viselkedik. A cinkfehér áttetszős,ezért jobban lehet fányolos stb dolgokat készíteni.

2017. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet,köszönöm.Ez valami Lidl akril,(Crelando)mást még nem próbáltam.van 1 doboz Daler Rowney,de a Pannoncolorban jobban bízok.
2017. nov. 16. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy én amit tennék

két komplementer színt vennék az átmenet kipróbálására.

Illetve egy kasírozott vásznat is vennék,összevetésként,hogy milyen azon dolgozni.

Akkor látnád,hogy most akkor tényleg mi mennyire tapad milyen felületen és mennyire a festék hibája.

2017. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!