Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szabó Lőrinc antihumanista volt?

Szabó Lőrinc antihumanista volt?

Figyelt kérdés

#Szabó Lőrinc #antihumanizmus
2017. nov. 23. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért is? Miből következtetsz erre?
2017. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak én látom a verseiben a mizantrópiát és életundort?
2017. nov. 23. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


H te mit látsz a verseiben és h hányan látják ugyanazt, amit te, azt nem tudom. Hogy amit te/ti láttok a verseiben, az nevezhető-e antihumanistának, abban nem vagyok biztos. Olvastad Sz. L. néhány művének kritikáját?

2017. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt olvastam róla:

[link]

2017. nov. 23. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:

egyes és hármas vagyok


Konkrétan én hangsúlyaiban mást olvasok ki a műveiből, de a te értelmezésednek is megvan a maga létjogosultsága.


Jó elmélyedést!

2017. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


(Ne érts félre, nem kritizálni akarom, nekem pont ez tetszik benne.)


Amúgy te mit olvasol ki a műveiből?

2017. nov. 23. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:

egyes, hármas és ötös vagyok


Nos, sok mindent ki lehet olvasni a verseiből, egymásnak teljesen ellentmondó tendenciákat is, mindezeket egyidejűleg. Sokat is írt, hosszan is, többféle társ.-i és személyes körülmények között, ezért ez a sokrétűség.


Amit rendkívül értékesnek tartok a munkásságában, azok egyike az önreflexió. A másik, ami figyelemre méltó -szerintem- az a költőben végbe menő ellentétek kezelése. A harmadik pedig a változásra való képesség: nevezetesen, ahogy az új helyzetek, az új információk integrálódnak a világképébe. Ilyen szempontból meglehetősen szervesnek tartom a költészetét.

2017. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vannak verse(i) vagy verseskötete, amit kitudnál emelni, ami(k) a legnagyobb hatással volt(ak) rád?


Számomra a "Körúti éjszaka" a legerősebb verse.

[link]

2017. nov. 23. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:

egyes, hármas, ötös és hetes vagyok


Ha mindenképp ki kellene emelnem egy-két konkrét versét, akkor vmely érett, késői versét emelném ki. Hadd ne írjak címeket, még megsértem valamely versét avval, h nem említem.


Engem költészetének íve érint mélyen, az út, amit évtizedek alatt bejárt. Értékesnek tartom még a költő olvasottságát, az érdeklődését más kultúrák iránt, az elfogadását az emberi természetnek, és h ezt a meglehetősen kiterjedt tudását épkézláb módon szintetizálta.

2017. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!