Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ismertek olyan szépirodalmi-lé...

Ismertek olyan szépirodalmi-lélektani művet ami a "becsicskítás" témáját járja körül?

Figyelt kérdés
Elnézéseteket kérem a kérdés szofisztikálatlan megfogalmazásáért, de nem találtam szót amivel átütőbben lehetne megfogni azt amire gondolok. Tudjátok, van ez a "falkaetika" szerű, indokolatlanul megszégyenítő, kegyetlen, lealacsonyító, kirekesztő viselkedés emberek/csoportok között, gimis osztályokban pl tipikusan de a felnőtt életben is. Tudnátok mondani olyan művet ami ezt boncolgatja? Szoktam olvasni lélektani regényeket Tolsztojtól, Balzactól, Voltairetől stb és rengeteg örökké való igazságot fogalmaznak meg az emberi természet egyes elemeiről, de ezzel még nem találkoztam sehol, pedig nagyon érdekelne.

2017. dec. 2. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
William Golding: A legyek ura
2017. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1: én is pont ezt akartam írni :)
2017. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hermann Hesse - Demian
2017. dec. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. dec. 5. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ottli Géza: Iskola a határon
2018. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!