Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi az őszinte véleményed,...

Mi az őszinte véleményed, tapasztalatod arról, hogy mit lehetne elérni egy szál elektroakusztikus gitárral, ha jól tudok énekelni Budapesten? Anyagi okokból fontos ez nekem, a kőbányai zenei stúdióba akarok jelentkezni.

Figyelt kérdés
Pesten (vagy akár pécsen) milyen solo akusztikus gitár+ének fellépési lehetőségek léteznek, mennyire van ennek kultúrája, vevőközönség az örök klasszikus 60-70-80-90 es éveiből mazsolázott classic country blues rock+ egyéb lírai akusztikus dalokra? Lehet-e ebből minimum hobbi szinten profitálni, ha igen mennyit, rendszeresen pénzt keresni, esteket tartani, utcazenélni, étteremben, hotelben stb előadni dalokat?utcazenélés,gitár,country,blues,classic,rock,solo produkció, solo performance,solo est,gitár és ének egymagamban,megélhetés zenéből, (elektro)akusztikus előadás,fellépési helyek,lehetőségek zenélésre,étterem,hotel,utca stb. később akár zenekar is saját dalokkal!

2018. jan. 4. 09:46
1 2
 11/16 anonim válasza:
Hirdesd magad youtuben-on
2018. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszú választ adó kollégának a lelkiismeretes leírását egy jó előadásnak,előadónak,érzek magamban megszállottságot,átérzést,közvetítést az emberek felé,ha lírikus a dal a hangom megfogja az embereket,ha energikus a szám az emberek csodálják az átélésemet,ehhez kell hozzátennem még egy kis gitár virtuozitást és fejleszteni az éneklésemet is és akkor lesz bennem erős potenciál :)

Előszőr is ne felejtse el senki,hogy nem playbackelni akarok, az elektroakusztikus gitár azért ilyen elnevezésű,mert megszólal hangosítás nélkül is de alkalmas koncert körülményekre is.A tisztaságra és a természetességre esküszök,nem effektekre. (pl heart of gold ismered?) Néhányan teljesen kiakarták forgatni a szavaim,sőt szinte mindenki,azt sem mondtam,hogy csak ebből akarnék megélni egyből,csupán a kérdésben szereplő "hobbi szinten profitálni " mennyit lehetne ,hol lehetne fellépni,ki csinál hasonló produkciókat,van-e ennek kultúrája dolgokra kérdeztem rá, de erről akár igen részletesen is szívesen meghallgatnék valakit.Azt sem írtam,hogy csak utcán, azt sem ,hogy stúdióban? (nem tudom,honnan jött) . beírtam minden címszót ami érdekel,kérem aki úgy érzi tud tanácsot adni vagy mesélni ilyen témában,az írjon!

2018. jan. 7. 11:39
 13/16 A kérdező kommentje:
Aki csupán 2 mondatot ír válaszként,az nem olvasta el a kérdésemet részletesen, vagy nem képes őszíntén komolyan beszélni erről vagy nem is ért hozzá semmit és csak okoskodik.Amit kérdeztem,az majdnem egy kisregény kategóriájú témakör. bocsi, de ez az igazság.
2018. jan. 7. 11:42
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, én tényleg csak okoskodtam, és nem ellened, inkább a lehetőségek ellen szólt amit írtam. Egy szakmán belül közepesen ismert zenekar sok éves befektetett munka után jó eséllyel nullára jön ki egy turné után. Vagy profi szinten csinálod, vagy sehogy. Itt előbbi arra értendő, hogy keresel valakit aki komolyan tol előre, te meg mész ahova mondják. Így lehet. Utóbbi meg nem úgy értendő, hogy ne csináld, hanem hogy ne várj tőle bevételt. Nézd meg mások hogyan próbálkoznak. Feltölthetsz videókat, igyekszel minél több ember felé eljuttatni, bemutatkozó szöveg meg a szokásos dolgok. Egyszerűen csak nem értettem miért kérdezed ezt, mikor pár kattintással ez amit leírtam kiderül mindenki számára.
2018. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lehet kis zenekarral éttermekben stabil hétvégi mellékest újítani, pár tízes ha nem jön össze, akkor sovány hónap volt igazán. Főleg ilyen bossa-jazz, de populárisabb vonal, viszonylag csendesen, az nagyon megszépít egy egyébként is fullos helyet, elvileg nagyon sokat hoz az étteremnek is. Tehát ne az ilyen nyolcvanas évek éttermi zenekarait idézd fel! :)


Egyedül egy nyitott gitártokkal is be-bejön egy-egy tízezernyi aprópénz egy hétvége alatt, ha van egy jó helyed és kult leszel ott valamiért, szintén az számít, hogy nemhogy zavaró lenne, sőt, valamiért hozzáadott érték, valamiért teljesen helyén mozog ott a gitáros fiatalember az addiktív varázshangulatával.

2018. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! örülök,hogy tartalmassá vált a beszélgetés :)várom mások véleményét ,tapasztalatát is továbbra is :)
2018. jan. 10. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!