Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színházi előadáson inkább...

Cetan kérdése:

Színházi előadáson inkább erkélyre érdemes jegyet venni, vagy földszintre? Melyiknek mi az előnye, hátránya? Mennyire számít, hogy mennyire van az ülőhely középen vagy oldalt?

Figyelt kérdés
Táncos darabról van szó, ha ez számít.
2018. jan. 11. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy mindenképpen csakis középerkélyre vegyél jegyet, oldalról ugyanis semmi nem látszik. Középről pedig az egész színpadot nagyszerűen látod.

Ha van, akkor azért érdemes egy kis tárcsövet (aka színházi távcső :D) vinni, mert szabad szemmel inkább csak a színpadképet látod, de például - hacsak nincs sasszemed - a mimikát már alig.


Mindent összevetve szerintem megéri hátra jegyet venni. A Madáchban középütt akár a legutolsó sorból is jól látni, de ez nem mindenhol van így, szóval idegen színházban igyekezz a karzat első, max. második sorába jegyet venni.

Még az operát tudom, ott csakis az első két sorba érdemes, mert hátulról már semmi nem látszik sajna.

2018. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, végül a földszintre és majdnem középre vettem. :)
2018. jan. 18. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!