Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés
MuSky nevű felhasználó kérdése:

Segítene nekem valaki Erdély Miklós műveket elemezni?

az írásai logikáját és filozófiáját nagyjából értem

de van néhány konceptuálisabb műve amit nehezen és nem mindegyikről találok infókat a neten

ha privátban ír valaki szívesen küldök róluk képeket

vagy esetleg tanács is jól jönne, hogy az artpool weboldalan kívül hol érdemes még olvasni tőle / róla

olyan katalógus nem igazán találok ami a műveivel és a munkásságával foglalkozik, viszont volt egy újság ami a filmjeiről írt szóval azzal sincs gond

jan. 13. 02:51  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

ja és nem szakdolgozathoz kell vagy ilyesmi, szóval nem tudományos szinten van rá szüksége csak úgy érdekel a munkássága mert idén fogok felvételizni egy művészeti szakra és hátha ad inspirációt meg egy kis plusz műveltséget

# 1/2Időpont jan. 13. 02:54 Privát üzenet
Ha van lehetőséged, akkor menj el személyesen is az Artpoolba, ott rengeteg anyag és könyv van róla (ha jól emlékszem olyan 10 dosszié csak a képeslapokkal, meghívókkal és hasonlókkal volt tele, alig lehetett elférni Erdélyitől:D), plusz szerintem az ott dolgozók is segítenek a tájékozódásban (ott dolgoztam én is korábban, azért javaslom). Emellett szerintem keress rá angolul is, ha eddig még nem tetted volna hátha van több infó.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 25. 00:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Toldi Miklós hány éves volt Arany János Toldi c. művében?
Hol lehet online megvenni Varga Miklós-Kormorán Magyar balladáját CD-n?
Tudtok mondani esetleg a székelykapukkal kapcsolatos érdekességeket?
Miről szól Zrínyi Miklós- Mátyás király életéről való elmélkedések című írása röviden?
Barabás Miklós Verestoronyi szoros című akvarelljét hol őrzik?
Radnóti Miklós - Levél a hitveshez c. versét elemezné valaki? Köszönöm.

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!