Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar filmek rosszak, de szinkronszínészek kivállóak?

Figyelt kérdés

bár mostanában alakul... Saul fia, mindenki, Marfű, Kincsem stb

Reviczky Gábor hangja zseniális, Molnár Piroska hangja, Makay Sándor (Isten nyugasztalja) hangja



2018. jan. 16. 00:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Magyar filmekben sem a színészekkel van a baj, hanem nincs mögötte annyi pénz meg olyan profi gárda mint Hollywoodban.
2018. jan. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1, Jó, de hasonlítsd össze a mindenkit a Mindenkit az Álom.nettel...
2018. jan. 16. 00:33
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Vannak jó magyar filmek is, és gány filmek is vannak mindenhol, csak nálunk kisebb a merítés.


Egyébként tagadom, hogy jók lennének a szinkronszínészek, nem tudnak rendesen üvölteni se.

2018. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Amúgy azt ki találta ki,hogy a magyar szinkron jó? Az ünnepek alatt belenéztem a tv ben, néhány sitcomba amit már láttam eredeti nyelven. Max. 10 percet bírtam. Egyszerűen rémesen mesterkélt és a fiatalabb női karaktereknek mindig iszonyat idegesítő vinnyogó szinkronhangja van.
2018. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még hogy kiváló, bár akad még az 50-60-as generációból, de a legjobb szinkronszínészek már vagy meghaltak vagy már nem űzik az ipart.
2018. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4, Ha az eredeti is sz4r persze, hogy nem javítja meg a szinkron xd Azért senki ne mondja, hogy Kern András Woody Allenként vagy Reviczky Gábor Jack Nicholsonként vagy Robert de Niroként nem jó
2018. jan. 16. 19:46
 7/14 anonim válasza:
12%

Woody Allen Woody Allenként vagy Jack Nicholson Jack Nicholsonként Robert de Niro Robert de Niroként jó.


A színészi alakítás szerves része a hang. Ezzel nem vitatkozhatsz. Ha nem eredeti hangján hallod akkor elveszik a képességének egy jelentős része.


Véleményem szerint akik oda vissza vannak a nagyszerű magyar szinkronért azok egyszerűen nem tudnak 2 szót se megérteni angolul és/vagy nem képesek olvasni. Magyarországon az emberek 25%-a kb. funkcionális analfabéta. Csak ezt vér ciki felvállalni és inkább jönnek a magasztos dumával, hogy mekkora hungarikum meg szuper dolog a szinkron.


"Ha az eredeti is sz4r persze, hogy nem javítja meg a szinkron xd"

ezzel meg aztán jól beolvastál nekem és álmatlanul fogok forgolódni ikszdééé

2018. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Pont azért mert része a hang tud rádobni. Láttam az Annie Hallt angolul, és nem tennék különbséget aközött, hogy melyik volt a jobb, de... Woody Allen egyszerűen nem jó színész és sokkal hitelesebb volt szinkronnal nézni (ha most csak arról az egy karakterről beszélek). Egyébként Woody Allen azért játszik ezekben a filmekben, mert ő írja és rendezi... Minden sztorija saját magáról szól, és túl exhibicionalista ahhoz, hogy kihagyja magát a buliból.

Az ikszdére meg annyit, hogy ha sitcomot nézel (pl szinte bármit Comedy Centralon) akkor a szinkrontól se lehet elvárni semmit... Ugyan nem láttam pl "Az életem értelmeit" szinkron nélkül, de feltételezem a eredetiben is sz4r a hangjuk, mint ahogy sz4r a dramaturgia, a poénok kínosak és az egész egy trash... Akinek rossz az ízlése (értsd: Sitcomokat néz) az meg ne csodálkozzon azon, hogy nem találkozik normális intonációval és hangsúlyokkal a szinkronszínészek részéről, Robert de Nirot se fogja látni egy sitcomban...

2018. jan. 17. 13:56
 9/14 anonim válasza:

A sitcom egy példa volt, ami nem azt jelenti, hogy csak azt. Te is a 25% funkcionális analfabéta csapatot erősíted.


De te fő szinkronos film sznob ebből levonod , hogy rossz az ízlésem. Oké.

Akkor beszélhessünk Tarr Béla munkásságáról, épp a hétvégén néztem a Sántangót. Most hétvégére pedig az Arábiai Lawrence van betervezve.


Hétköznap este meg sitcom.

Nem lehet mindenki olyan kifinomult zseni filmesztéta mint te.

2018. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
2018. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!