Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol énekeljek? A szomszédokat...

Hol énekeljek? A szomszédokat zavarja.

Figyelt kérdés
Énekelni tanulok hobbiszinten és muszáj lenne gyakorolnom, de társasházban élek, sok szomszéddal, és minden áthallatszik. 2 perc után már átkopognak, volt, hogy át is kiabáltak. Próbáltam halkan énekelni, de elég nagy hangerővel rendelkezem még akkor is, ha visszaveszek belőle... meg nem is egészséges a hangszálaknak a "suttogva éneklés". Mit tudok csinálni ebben a helyzetben? Természetesen nem éjszaka éneklek, meg a hétvégékre is tekintettel vagyok, de így is mindig van, akit zavar (szerintem valami egész nap otthon ülő öreg lehet...). Bezzeg ők meg üvöltethetik a focimeccset este 10 órakor... Mit tudok tenni?

2018. jan. 24. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
el kell menni énektanárhoz akinél tanulni is lehet az éneklést, meg gyakorolni is. Vagy csináld meg a lakásodat hangszigeteléssel és akkor a szomszédok kevésbé fognak panaszkodni.
2018. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Mit tudsz tenni? Szarni a kapogásra. Aki társasházban él, annak el kell tűrnie, ha a társak hegedülnek, énekelnek, zenét hallgatnak, vagy épp focimeccset néznek. Persze igyekszik az ember kevésbé zavarni a környezetét. Gondolom, becsukod az ablakokat, és nem a vasárnapi ebéd utánra időzíted a gyakorlást. Az hogy hétköznap délután énekelsz egy fél órát, órát, az ellen senkinek nem lehet kifogása.
2018. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

A játszótéren legyenek tánc, táncestek, akik énekelnek, hogy ki lehessen ülni a parkba.


Füzesabony a városod!

2018. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit tudsz tenni?

Hangszigeteltté tenni az egyik szobát.

Elköltözni.

Elmenni máshova gyakorolni.

Ha ők hangoskodnak támaszd ki a csengőjüket.

Ők megtehetik s te eltűröd, akkor sz-rd le őket te is.

Vagy ha ajtót nyitasz mondd nekik, te elviseled őket szval ők is fogadják el :)


Én gondoskodtam arról, hogy a régebbi helyen a szomszéd csajnak el legyen távolítva a kutyája.

Úgy képzeld el reggel 6:45kor lelépett a picsu és onnantól kezdve amíg meg nem jött a kutya vonyított/ugatott naaagyon kevés szünetet tartva (5perc max).

1 éven át... Egy ideig tűrtem, mondom lehet picike s hozzá kell szoktatni a helyzethez, de amikor már nem egészséges idő után (3.hónaptól) már a nyakukra jártam. Se üzenetre se kopogásra semmi reakció, aztán elkaptam a kedves anyukát munkába menetkor, hogy ez baromira nem normális. Felajánlottam, hogy a rázó nyakörvet is oda adom nekik csak csináljanak valamit.

Otthoni munkám van s elég kellemetlen volt összpontosítani. S azért lett elintézve 1 év után, mert fél évet kimentem dolgozni, elég gáz volt, hogy visszatéréskor is a kutyaugatás fogadott.


Ha a szomszédokat zavarja mondd nekik adják oda a tojástartókat, amiket kidobnának s használd fel apránként. Ez is egy opció.


Megjegyzés: pl én kifejezetten utálom a hangosabb, irritáló embereket. A kornyikálástól pedig falra mászok.

Csend s nyugalmat szeretem, rám még nem volt panasz, kivéve amikor a csaj leállította a húgomat s neki állt pampogni, mert azt hitte én vagyok (látni se látott xD), aztán kiléptem az ajtón és leosztottam a sárga földig:

-a kutyát tanítani,nevelni is tudni kell.

-úgy állítson le valakit, ha legalább tudja is ki az...

...amint szembesült velem, hogy milyen személyiségem van bekussolt.


A határozott felszólalással sok embert el lehet nyomni, ha igazad van s tényekkel szembesíted, akkor nagy eséllyel te nyered meg a beszélgetést.

2018. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!