Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha művészeti anatómiát tanulok...

Ha művészeti anatómiát tanulok, akkor tudni fogok majd magamtól embert, állatokat rendesen rajzolni?

Figyelt kérdés

És hogy lehet ezt megtanulni, mármint az anatómiát.

Én most úgy csinálom, hogy ezt tanító könyvekből rajzolok.


2010. jún. 6. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért ahhoz, hogy jól rajzolj igenis kell a tehetség, de a gyakorlás rengeteget fejleszt:)
2010. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Barcsay Jenő művészet anatómia könyvét tudnám ajánlani,de ha nincs tehetséged a rajzhoz akkor inkább felejtsd el! Vagy csak öregkorodra fogsz tudni beletanúlni a finom vonalakhoz és kézozgáshoz.Allatot,meg csak úgy ha megfigyeled őket és annyit gyakorólsz,hogy csak na.... Sok sikert!
2010. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nincs hozzá tehetségem. Mindenki azt mondja, hogy van, de csak a tehetséggel nem sokra megyek.

És úgy gondoltam a rendesen rajzolást, hogy mindene a helyén van pl. egy lónak, amit rajzolok.

2010. jún. 11. 22:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát persze,hogy jól akarod ábrázolni a dolgokat és nem vagy magaddal megelégedve!Én is így voltam és így is vagyok még mindig!:) Ha mások és a legfontosab,hogy ne család tagok legyenek,mert hát ők ugye biztos,hogy rámondják,hogy szép....szóval ha idegenek mondják neked,hogy van hozzá tehetséged akkor az úgy is van!És innentől kezdve gyakorolj mint állat!:) Ez pedig egyszerű,elmész a könyvtárba,kérszegy képes atlaszt,vagy lovas könyvet,kutyás ....stb és elkezded őket másolni! Képezd magad! Mindig tedd el a rajzaidat,hogy lásd mennyit fejlődttél és megfogsz lepődni!:)Csak képeket másolj én is így kezdtem!:)Sok sikert,kár hogy nem láthatom a munkád.:)
2010. jún. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem idegenek mondták, hogy van hozzá tehetségem. Pont hogy a szüleim nem, mert őket nem igazán érdekli.

Ma talán elkészül egy új rajzom. A kutyámat rajzoltam le. Felteszek majd egy kérdést, hogy milyen lett, és majd meglátjuk mit mondanak. Igaz ahhoz anatómia nem nagyon kellett, mert csak a fejét rajzoltam.

Anatómia könyveim vannak, úgyhogy a nyáron ráérek is tudok sokat gyakorolni.

Köszi a választ.

2010. jún. 13. 11:43
 6/12 A kérdező kommentje:

Kész lett a rajzom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


Örülnék ha Ti is írnátok kritikát.

2010. jún. 13. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha rajzolni tanulsz mindig 3 dimenzióban érdemes tanulni. Kérd meg a az iskola rajztanárát, hogy rajzórán hagy rajzold az iskola csontvázát. Meg kell tanulnod a csontok alakját minnél pontosabban. A fénykép torzíthat, más ember rajza meg még rosszabb mert azon már ott az egyedi kézjegy, ami már valamennyire torzította az eredeti látványt.

Szóval életnagyságú csontváz, vanitas tanulmányok, és fotózott!!! anatómia könyv. Ha lehet, orvosi. Művészeti szempontból trágydomb, de legalább pontos.


A későbbiekben aktmodell. Aztán aktmodell körvonalába emlékezetből belerajzolni az összes csontot.



A rajzod jó, a részletek érzékenyen vannak megrajzolva de a téma -már bocsi- de giccses. Ha tényleg művészettel szeretnél foglalkozni ilyen képet ne adj be felvételire mert pároslábbal rúgnak ki.

Próbálj megtanulni minnél több technikát. Szén, tus, aquarell, olaj, pasztell, gouache... ne csak grafitceruza.

Rajzolj nagyon nagyban. Méteres papírokon jobban kijönnek a hibák mint az A4esen.


És igen, tudni fogsz fejből embert rajzolni. Meg bármi mást is. Ennek ellenére minden művész szeret valóság után rajzolni mert nagyon sok a változó tényező (fények, perspektíva, rövidülés, arányok, textúrák...). Még a legprofibb 3Ds programok se tudnak igazán hihető fotorealisztikus képet csinálni. Gondolom neked sincs gép agyad, szóval jobb ha a szemed után mész.


egy művészetis egyetemista

2010. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A gond csak az, hogy most lett vége az iskolának. És kb. csak egy koponyát láttam ott.

Aktot pedig nincs modellem. Tehát maradnak a fényképek.

És miket rajzoljak, hogy fejlődhessek? Csendéletet, tájképet tudok nem csak képről, de mást nem nagyon.

Eddig grafittal, akrillal és most olajfestékkel próbálkoztam.

2010. jún. 16. 19:42
 9/12 A kérdező kommentje:

És művészeti egyetemre be lehet sima gimiből kerülni?

Mert itt rajzot nem nagyon tanítanak. Talán majd jövőre rajz fakton. ÉS honnét vegyek nagy papírt? A legnagyobb amit tudtam venni az A/3-as.

2010. jún. 16. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Váo!Nagyon jól rajzólsz!!! Gyakorólj,gyakorólj! Mindegy hogy honnan és mit!Én mindig azt rajzoltam,ami megtetszett,akár egy könyvben vagy újságban!Nem kell ilyen 3d modell vagy mit tudom én! Baromi tehetséges vagy!!Drukkolok neked,hogy jó suliba kerűlj!!
2010. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!