Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen suliba menjek? 38...

Milyen suliba menjek? 38 pontos a felvételim és 3 egesz krul van az átlagom

Figyelt kérdés
Nagyon elbasztam a felvételit és a felevimet is viszont nem vagyok egy hülye lány és nem szeretnék ilyen szakkepzo suliba kikötni a végen !segitesetek mert a szuleim egyaltaln nem tamogatnak csak szidnak folyamatosan és nem tudom mit csinaljak! Nagyon kétségbe vagyok esve!!

2018. febr. 4. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Hát figyelj, árufeltöltőnek is mehetsz, akkor szakképzőt se kell kijárnod.
2018. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szakgimnáziumba esetleg felvehetnek, ha szóbelin meggyőzöd őket, hogy oda való vagy. Milyen terület érdekel?
2018. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Pedig vannak jó szakképző sulik is, akár érettségivel (szakgimnáziumok), vagy érettségi nélkül, de ha elvégzed, utána még lehet érettségizni. Milyen szakmák érdekelnének? Nekem a barátnőm fia tavaly felvételizett, nem túl jó tanuló, neki is nagyon kevés volt a felvételije, és most a Trefort szakgimnáziumba jár, informatikára, nagyon szereti
2018. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Mindenek előtt azt az irányt keresd meg, amelyik téged érdekel. Valóban van arra is lehetőség, hogy ha szakiskolába kerülsz, a végén akkor is leérettségizhess. A gyengébb erdménye a felvételinek nem akadálya annak, hogy jó helyre kerülj. Fel a fejjel!
2018. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ha a magyar központi pontod viszonylag jó a matekhoz képest akkor próbáld meg a Zrínyi Miklós Gimnáziumot.

Ha Buda jobb a Budai Középiskolát. Aztán ha felvesznek készülj mert hogy bent is maradj akkor tanulnod kell, de ezt biztos te is tudod.

2018. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy 15 évesen nem is tudom és nem is akarom eldönteni hogy milyen szakmát szertnék

De ha muszáj lenne választanom akkor a dráma nagyon érdekel és meg esteleg a vendéglátóipar (de már beirtam az iskolákat ugyhogy remélem jó lesz)

2018. febr. 10. 11:32
 7/10 anonim válasza:
Nem tudom mit írtál be, de drámára esetleg a Weöres Sándorba van minimális esélyed ezzel a ponttal. Vendéglátóból Dobos C-be,Gundelbe nem igazán van esélyed, többibe talán. Ha véletlen nem vesznek fel sehová első körben, akkor is a Weöres Sándor Gimi dráma tagozatán szokott maradni üres hely meg a gyengébb vendéglátós sulikban is, ott még akkor is lehet próbálkozni.
2018. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Simán megértelek, hogy 15 évesen nem tudod, illetve nem akarod eldönteni a pályádat, viszont sajnos a jegyeid és a pontok alapján gimibe nehéz lesz bekerülni. Ne érts félre, tudom, hogy sokszor az írásbeli felvételi pontszámok nem tükrözik a felvételizők tudását és egy jó szóbeli sokat javíthat ha behívnak, de sajnos a felvételinél a vitt pont - mint te is tudod, nagyon sokat számít. A végső irányt persze, hogy most nem tudod eldönteni, de biztosan ki tudtad zárni azokat a lehetőségeket, amelyek egyáltalán nem érdekelnek. Mivel azt írtad, hogy már összeírtad végül a sulikat, így most már csak sok sikert kívánok neked :o)
2018. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elmondom miket irtam be :

Testnevelési egyetem gyakorló gimnazium

Nemes nagy ágnes szakgimnázium

Petofi sandor gimnazium

Szechenyi istvan gimnazium

Kurt alapitvanyi gimnazium


Na és az van hogy én nagyon jó sportoló vagyok és ezert nagyon remélem hogy bejutok a tf gimibe mert nagyon szeretek es jol is tudok sportolni !

2018. febr. 18. 12:59
 10/10 anonim válasza:

Szécshényi megírta már a felvételi tájékoztatójábs, hogy 48 pontos központitól hív be szóbelire, szóval azt sajnos hiába írtad be. A Petőfi akkor hív be szóbelizni ha egyik tárgyból sem rosszabb a központid 10 pontnál.

A Testnevelési Egyetem Gimijébe tavaly ment ismerősünk, igazolt sportolóként kb 50 pontos központival simán bent volt.

2018. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!