Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A művész és a nem művész...

A művész és a nem művész kapcsolatáról írtam valamit - szerintetek milyen lett?

Figyelt kérdés

Találkozáskor


Igen , ez paletta . Még nem láttál ilyet ?

Portré lesz , de nem Annáról . Hanem képzeletbeli Eszterről . ( Vajon ugyanarra az Annára gondolunk ? )

Az tájkép , de nem , nem a Gibraltári - szoros , hanem a Finn - Öböl .Nem voltam ott soha , képen láttam , a Garda - tónál voltam ... nekem hasonlít rá , kissé beleszőttem a képbe .

Túl élénk . Mondták már túl sápadtnak is . Nem, nem festem át , újat sem készítek . Készíts te . Parancsolj , ecset itt , vászon a kamra sarkában . Miért kéne műterem ? Itt is megfelel ? És a fenyő alatt is , ott jobbra a veteményestől .


Utána lefotózom őket . A fotókat feltöltöm a netre . Oda is . Oda is . És igen , mindegyik képet kiállítom . Nem az embereknek csinálom őket , csinálom, hogy legyenek ... de hadd lássák őket , mindenki . Akár mindenki . Miért ne lehetne ? Kiállítom , ha engedélyezik . Ha nem , akkor is . Hidd el . Hát , ha máshol nem , az utcán .

Ej , minden lehet kiállítóterem ...

Nem , nem graffitizem .Mondjuk , falat , hidat , kaput elcsúfít ? Mondjuk , legyen . De mindenesetre kezdeményeztem , hogy legyen graffitifal . És graffititér is. Szerte a városban. Graffititér is ! Az az , úgy van . A kék akácról , azt ...fene tudja én rajzoltam - e .

Fess jobbat .

Nem kell hozzá érteni . Lehet , hogy én sem értek hozzá , fikarcnyit se . Lehet . Érdekelnie sem kell . Csak meg kell csinálnod . Csináld , mert lehet és kell .


Nem tudom , melyik mit szólt hozzá . Nem olvastam el . Miért , miért ? Mit számít ? Ez azt mondja , túl nyugodalmas , az azt mondja , túl mozgalmas . Mert kevés az alak rajta. Mert sok az alak rajta. Mert ez kék , nem sárga . Mert ez kék , nem lila . Kinek van igaza ?


Bizony lefestettem már a háborút . A lelkiismeretet is . Helen Kellert is ,de úgy , hogy látó és halló is . Nem süketvak. Amint lehet látni : nem vak a képen és nem is süket .

Az Mengele akasztásáról készült . Persze , hogy vízbe fulladt , de legalább itt , a festményen fel van kötve . Azt mondják , így kellett volna elpatkolnia .

Ez a bűnbánó Lucifer . Így bánja meg , hanyatt fekve és diót rágcsálva . Nos , akár így is teheti . Ez a világvégről szól . Nem piros , hanem vörös . És nem vér , hanem - találd ki .


Mondhatnám , hogy 16684 van , ez , amelyen most dolgozom , a 16685 . Vagy a 20116 . De nem mondom . Megszámlálhatatlan van .

Ez pedig a feldarabolt macska . Valaki . Bicskával . A Süni nevű macskára gondoltam , ne félj , nem bántotta senki , nem is fogja , meghalt már betegségben .


Fogok is festeni . Az eszembe jut . Van a ... mittudoménmi , meg lehet festeni . Hát , ez nem sikerült fényesen , elismerem . Bevallom . Talán az sem . De mit lehet tenni ? Tőlem ez a csúcs . Javítsa , aki tudja . Ördög vigye a szerzői jogot , javítsa , aki tudja .

Tőlem ez és ilyen és így a csúcs , igen és biztos , biztos lehetsz abban , hogy több mint a semmi . Igen , művészibb is .



2018. febr. 17. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a pont és vesszõ használatot, néhol a mondat szerkezetet sem. Használhattál volna párbeszéd jeleket is alapból, hogy átláthatóbb legyen.

Tartalmilag sem értem, hogy hova akar kilyukadni, mi a mondanivalója.

2018. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!