Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vízfestékkel festettem ilyen...

Vízfestékkel festettem ilyen vastagabb rajzlapra és amikor megszáradt hullámos lett. Hogyan egyenesítsem ki ezzel a módszerrel? Pontos kérdés lent

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ha benesvesítem a hátulját, lenyomtatom és kisimul. Csak azt a részt vizezzem be, ahol hullámos (középen), vagy az egészet? Legközelebb lehet h lecelluxozom a széleit h ne legyen ilyen probléma.

2018. márc. 15. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mire festettél, de ha rendes akvarell papírra nedvesítsd be hátulját, legjobb spricni, várj kicsit, míg kitágul a papír és én két pár réteg vastag papír közé raktam közvetlen ezek két kemény anyag követte konkrétan rajzlap vagy farost lemez és erre raktam a súlyt.


Egyébként leragasztáshoz a cellux nem jó, inkább valami festő maszkoló papír,ami bírja a nedvességet. Van amúgy aki nem törődik a leszedéssel,inkább levágja a képet a tábláról sőt, van egyfajta habkarton amire vannak akik rákapcsozzák. DE FONTOS, hogy ezt mindig a papír nedves állapotában teszik,mikor ki van tágulva,mert mikor szárad és összemegy az fogja egyenesre feszíteni. Ha rossz a rögzítés,akkor lerántja a ragasztót stb.

2018. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akvarell papír sima rajzlaptömb, de rá volt írva h jó festéshez is. Semmi különleges
2018. márc. 15. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az akvarell papír kicsit máshogy viselkedik mint a többi és én csak azt próbáltam, szóval én amit tennék, kipróbálnám egy másik ugyanolyan lapon, csak valami egyszerű dolgot ráfestenék rá, majd alávetném az eljárásnak. Ha nem teszi tönkre a papírt és a festést se, akkor mehet élesbe, de ahogy gondolod.


Esetleg még a vasalás segíthet

https://www.youtube.com/watch?v=dYPpiOAjlG8

2018. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát legközelebb akvarell papírra fess, és feszítsd ki előtte.
2018. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!