Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a (képzőművészet...

Mit gondoltok a (képzőművészeti) portfóliómról?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég készítettem és szeretnék véleményt kapni az elrendezésről, a munkákról esetleg. Előre is köszönöm.



2018. ápr. 29. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne vegyük már el a kedvét!

Egy lelkes kezdő, tele ambiciókkal, kevés tudással.

Indulási alap megvan.

Tanulj, gyakorolj! Találd meg magad!

2018. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
62%
Alapvetően egyetértek abban az előttem szólókkal, hogy van még hova fejlődni (mindig is lesz hova!), de nekem amúgy egészen tetszenek a rajzaid. A stílusuk nekem egészen tetszik, nyilván technikailag van még mit finomítani rajta, de szerintem sok-sok gyakorlással nagyon jó lesz ez! A fotók pedig, van köztük pár, amit tényleg picit gondolj át jobban legközelebb, de nekem pl. a Kőrös folyóról készült fotód nagyon tetszik! Csak így tovább, tanulj sokat, dolgozz keményen, fejlődj sokat, jó lesz ez! :)
2018. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kritikát és az észrevételeket :)
2018. máj. 3. 18:13
 14/17 anonim válasza:

Remélem nem sértelek meg és nem is törlek le a válaszommal, egyáltalán nem ez a célom, de néha hosszú távon jó, ha az emberrel őszinték.

Én is művészeti középiskolában végeztem, grafika szakon, ahol ez a portfólió nagyon gyengének számítana. Ez nem azt jelenti, hogy tehetségtelen vagy, de rengeteg a hiányosság és nem látom benne a rendszert. Aki grafikusnak készül, annak nagyon ügyelni kell a részletekre, teszemazt négyzetrácsos háttérre nem hogy cirádás betűvel nem írunk, de semmivel sem. A kevesebb majdnem mindig több és ez az elv fontos a rajzoknál, festményeknél is. Amíg nincs meg benne az egyensúly és az a kicsi plusz ami a tied, ami a '' védjegyed'' addig sajnos csak rajzszakkörös rajzok maradnak, amiből rengeteg-rengeteg munkával még kerekíthetsz valami izgalmasat a későbbiekben, ha nagyon ráfekszel a témára. A fotóra pedig nagyon rá kell gyúrni, kicsit olvass utána a komponálásnak, gépek beállításainak, mert most még rengeteg sebből vérzik a dolog.


Off: Elárulod melyik suliba nyertél felvételt? :)

2018. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
sokkal jobb lett igy egy kis szerkesztes utan, mint amikor felraktad .
2018. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és a Szeberényi-Gusztáv Adolfba Békéscsabán. Nem pont ilyen volt a portfólió sok tanulámyrajz volt még benne madarakról, a tipikus beállítások, A Hermelines hölgy "másolata", stb...
2018. máj. 4. 18:38
 17/17 anonim válasza:

Nem tudom hogy a kérdező,vagy bárki olvassa ezt,de én is szeretném leírni az észrevételeimet.


Az első dolog ami feltűnt hogy a kérdezőt tényleg foglalkoztatja a művészet.

Mármint én is művészetibe jártam anno,és amikor a felvételire mentem nekem fogalmam nem lett volna róla,hogy mi is az a hermelines hölgy..

Úgyhogy ez jó,meg az is hogy foglalkozol azzal hogy az emberek megismerjék a műveidet.

Mondjuk szerintem utóbbit nem kell siettetni.


Ami a stílusodat illeti,ez valószínűleg egy átmeneti dolog..ismét magamból kiindulva,én a középsuliban egész jól kivakarodtam,ebből a szempontból nézve.(bár itt meg kell jegyezzem,hogy stílust az iskolában nem tanítanak,az mindenkinek van,valamilyen,és ha a művészeti pályán akar valaki maradni,akkor olyan célközönséget kell találni,akik hasonló stílusúak hozzád.Márpedig a művészetben elég sok mindennek van létjogosultsága,úgyhogy hajrá.(megint más hogy ez magas művészet lesz e vagy nem,de megélni mind kettőből meg lehet ha ügyes((((szerencsés))))az ember.)


Ami a rajztudásodat illeti.

Én se azért jöttem hogy lehúzzam a munkáidat,de elég gyengécskék a rajzaid.

Még szerencse hogy ezen lehet javítani.

Nekem volt olyan osztálytársam aki nagyon gyenge alapokkal indult,de az utolsó év végére már azt lehetett mondani,hogy igen,a kitartásának abszolút meg lett az eredménye.


hát ez ennyi

2018. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!