Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Segítene valaki aki jártas a...

Segítene valaki aki jártas a hegedűkben?

Figyelt kérdés

Most kezdenék hegedülni,lenne pár kérdésem:

1: most vegyek hegedűt,az otthoni gyakorlás céljából,vagy majd ha úgymond" megéri megvenni nekem"?(amit persze a tanárra bíznék mikor)

2:milyen hegedűt vegyek ha vegyek?

3: van olyan hogy kezdő meg haladó hegedű,és ha igen mi a különbség?


Elnézést ezekért a kérdésekért,hiszen bizonyára nem nehéz válaszra lelni,ha az ember jártas benne,de én még kicsit sem vagyok az...azonban mindenképp szeretném megszólaltatni ezt a hangszert!

Előre is köszönöm a válaszokat és az azokra fordított időt!



2018. jún. 10. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is kérdés hogy venned kell. Napi 3-4 órát nem fogsz zeneiskolában ülni hogy gyakorolj.


Arra a célra egy 35 ezres is bőven jó.


Én gitározok,40 ezres gitárral kezdtem,napi 5 órát gyakorolva,és 6 év alatt elég szépen megtanultam. Az első komolyabb gitárom csak 2 év után vettem meg (Gibson Les Paul '59 C.Shop)

2018. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
68%

A legfontosabb, hogy NE hallgass az első hozzászólóra és NE vegyél 35 ezres hegedűt. A hegedű nem gitár, nem lehet a gitáros tapasztalatainkat ráhúzni. (Tudom, mivel kb 11 éve gitározom...)

Gitárból 35 ezerért esélyes, hogy találsz olyat, ami ugyan full rétegelt fából vam és szörnyen dobozhangú, de legalább viszonylag tűrhetően játszható, olyan értelemben, hogy nincsenek az egekben a húrjai, pontos az oktáv rajta stb stb. Tehát meg lehet tanulni rajta játszani, akkor is, ha egyébként nem olyan hűde fantasztikus a hangja.


Hegedűből nem, hogy 35 ezerért, de még jóval drágábban is jó eséllyel csak olyat találsz, ami arra jó, hogy elmenjen a kedved az egésztől. Tipikus, hogy az olcsó hegedűk hídja nem megfelelően ívelt, főleg az E húrnál a lejtés szögével szokott baj lenni, ami miatt máshogy állnak a húrok egymáshoz képest. A normális vonókezelés elsajátításához pedig elengedhetetlen lenne, hogy ez tökéletes legyen. Aztán lehet túl magas a híd, ami miatt egyrészt fizikailag is nehezebb, meg fájdalmasabb lesz a játék a hegedű, plusz intonációs gondokhoz vezethet. A hangolókulcsok is lehetnek problémásak, ami miatt nehéz behangolni, elmászik a hangolás, ami egy olyan hangszernél, ami nem temperált, igencsak problémás, főleg a tanulási fázisban.

Lényeg a lényeg, ne, ne vegyél olcsó hegedűt. Ha problémamentes és új hangszert szeretnél, sajnos valószínűleg 100ezer felett kell nézelődnöd abszolút kezdőként is. A legjobb, ha már a tanárral választod ki az első hangszeredet is.

Igen, szükség lesz rögtön a kezdetektől egy hegedűre, hogy otthon gyakorolgass, de amíg nem kezdesz el tanárral tanulni, felesleges. Addig nincs is mit gyakorolnod. (Ismételten: ez nem gitár, amit simán elkezd otthon tanulni az ember. Bár lehet autodidakta módon hegedülni is tanulni, de JÓVAL nehezebb és határozottan nem ajánlom.)

2018. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pafuy válasza:
100%
Igaza van a másodiknak. NE vegyél hegedűt.. ha zene iskolában kezdesz el tanulni akkor a zeneiskolának tudnia kell biztosítani a gyakorló időszakban egy gyakorló hegedűt. És ha úgy döntesz, hogy mégsem tetszik, nem akarod folytatni akkor nem dobtál ki feleslegesen százezreket egy olyan tárgyra ami majd porosodik a szobád sarkában..
2018. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!