Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért vázlatol sok művész kék...

Miért vázlatol sok művész kék színű ceruzával?

Figyelt kérdés
Többször is megfigyeltem. Egyáltalán nem tűnik rossz módszernek, de nem igazán sikerült megfejtenem, hogy miért.

2018. júl. 18. 13:16
 1/7 anonim válasza:
2018. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saját elképzelésem, hogy több oka is lehet,de a kék az árnyék a sárga a fény színe, szóval lehet ez is ok. De lehet az is,hogy a kék az égé, és tájkép vázlatnál jó, ha nem ad hozzá nem oda illő színt.
2018. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, sokan használják általánosságban, pl. karakterrajzok készítésénél.
2018. júl. 19. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, találtam valamit, amiben lehet igazság.

Elvileg a megfelelő kék szín a régi másolókon nem látszódott másolás után. Tehát nem kellett radírral leszedni, hanem megrajzolták kékkel, majd kihúzták feketével a végleges vonalakat és másolás és kész a végleges rajz.

2018. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és,hogy nem én találtam ki:

[link]

Richard Carl Livingston commentjét nézd.

2018. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elhiszem, nyugi. Gondolom innen ragadt át például a digitális rajzolókra is.
2018. júl. 19. 16:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 19. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!