Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vastag, vagy vékony belű...

Vastag, vagy vékony belű ceruzával jobb részletesen rajzolni?

Figyelt kérdés

a 3.8mm-es vagy az 5mm-es pasztell cerkával érdemesebb nekiállni egy fotorealisztikus rajznak?

még nem vagyok azon a szinten , de már szeretnék hozzászokni a cerkához, amivel jobb ezt csinálni.

Ha vékony a ceruza, gondolom kényelmesebb és biztosabban lehet apró dolgokat megrajzolni, de talán hamar kopik is nem?

Olyanok véleményét várom, akik értenek is hozzá, dolgoztak már ezekkel.



2015. dec. 12. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erdemes lenne mindkettot hasznalni. Ugyan ioyet meg nem hasznaltam, de abbol kiindulva, hogy grafitrajzot sem egyfajta ceruzaval csinalsz...a kisebb, es nagyobb preciziot igenylo feluleteket a vekonnyal, a nagyobbakat a vastagabbal kitolteni. Nekem ez tunik logikusnak.
2015. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ilyet (bocs, erintokepernyo)
2015. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
persze, csak drágák a cerkák...
2015. dec. 13. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Cerkával nem szerettem dolgozni,de szerintem a kopás attól is függ,hogy milyen papíron dolgozol, illetve milyen a pasztell tapadása. A jó minőségű ceruza szerintem jobban kopik,hiszen apró részletet kétszer ugyanúgy megrajzolni szerintem nehéz, de azonos minőségen belül a vastagabb használ el több színanyagot,ezért az a drágább vonásonként. Hogy egy felületnél hogy jön ez ki,valószínű nehéz megmondani,mert kérdés,hogy mennyi átfedés van.

De ha nagyon tudományosan akarod megnézni,veszel egy vékonyat és egy vastagat és megpróbálsz ugyanakkora felületet beszínezni vele.

2015. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 l9o9l válasza:
Én részletgazdag grafikákat készítek többnyire 0.1 milis csőtollal. De van sok grafit rajzom is, amik szintúgy részletgazdagok. Ha grafit, akkor 0.5-ös Rotring Tikky mechanikus ceruza, és szintén Rotring 2b-hegy bele. Ja és a radír sem más nálam, mint rotring:) Ha hagyományos ceruzákról van szó, akkor a Derventre esküszök.
2016. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!