Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van összefüggés Faludy György:...

Van összefüggés Faludy György: Tanuld meg ezt a versemet című műve, és a 451 Fahrenheit című könyv/film között?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom ezen mostanában, hiszen a versben a következő sorok vannak:

"kétszáznegyven fok már elég —

és mit gondolsz, milyen meleg

egy nagyváros, mikor leég?"


Az angol verzió, amit szintén Faludy írt, a következő:


"when climbing Fahrenheit has got


to 451, for that's how hot


your town will be when it burns down."


Ugyebár a 451 Fahrenheit/240 Celsius a papír gyulladási pontja, de a két mű hangulata is igen hasonló a számomra, illetve több áthallást is találtam (pl.: a város leégése, stb.)


Mivel úgy tudom, a könyv volt előbb: lehetett hatással a mű Faludyra? Esetleg adhatta az az ihletet a vershez? Mit gondoltok?



#vers #Faludy #451 Fahrenheit
2018. szept. 1. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Te jó ég. Faludynál 1000 jobb magyar költő van.Ki az a Faludy ???
2018. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ilyen irányultságú volt a kérdés, ez egyébként is szubjektív. Faludyt nem ismerni -véleménytől függetlenül- az az illető saját szegénységi bizonyítványa.
2018. szept. 7. 17:05
 3/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy Faludy mennyire ismerte Ray Bradbury művét. Mindenesetre elég gyanús. Milyen áthallások vannak még benne? Montag-ra vagy az öregre hajazó utalások nincsenek benne?
2018. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ennyire konkrétan nem vett át részleteket, gondolom az már a plagizálás határát is súrolhatná. Számomra mindkét mű üzenete az, hogy az emberiség rossz úton jár, vívmányai, értékei múlandóak. Mindkét mű központi motívuma a tűz, a város (civilizáció) leégése (megsemmisülése), és a papír gyulladáspontja.
2018. szept. 11. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!