Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti is megfigyeltétek, hogy a...

Ti is megfigyeltétek, hogy a zenei ízlés és a világszemlélet összefügg egymással?

Figyelt kérdés

Ha körülnézek az általam ismert emberek között, azt látom, hogy a karakterük, a gondolkodásmódjuk és a zenei ízlésviláguk korrelációt mutat egymással. A könnyed, a mának élő, az élet mély dolgairól és sötét oldaláról keveset elmélkedő emberek például kimondottan a menő, márkás dolgokat szeretik, és szinte kivétel nélkül az aktuális diszkó slágereket hallgatják. A filozofikus, elmélyült, higgadt emberek inkább öltözködnek praktikusan, mint divatosan és jellemzően a komolyzenét, a dzsesszt, vagy pl. az alternatív rockzenét kedvelik.


Mi lehet ennek az oka? A "nekem van egy pszichiáter haverom, aki rap-et hallgat" jellegű válaszok nem igazán érdekelnek, mert nyilván lehet kivételeket találni, de a hangsúly az általánosságon van, másrészt a végzettség is csupán egy dolog...



2012. dec. 7. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, minden mindennel összefügg, alapvetően.

aki a rock-zenént szereti nem fog buggyos nadrágban és fullcap-ben futkozni, aki Ákost hallgat az nem lesz mszp-s

a punk-ok az anarchiában hisznek, az alterosok a tornacipőben és a sálban,

függ attól, hogy mit képvisel az előadó - a hallgató idealizálja, ezáltal az öltözködését és akár az elveit is magáénak érzi a zenéjével együtt

2012. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Igazából ez azért van, mert nem láttál még elég embert. 25-30 éves kortól kezdve az emberek többségét nem érdekli az öltözködés, 15 évesen viszont ez teljesen természetes.
2012. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert sokszor a zene nem csak zene, hanem életsílus.

Én rocker vagyok. Realista. A praktikumot helyezem előtérbe. És a szükséges rosszat is megteszem ha kell.

Van néhány rapper ismerősöm is. Ők optimisták. Úgymond lazák. "Amíg engem nem bántasz, te azt csinálsz mellettem amit akarsz." Felfogásuk van. Akár az életedet is tönkre vághatod naivságból, nem érdekli. Felvágnak arra, hogy csórók, de a márkás cuccok azért kellenek.

Persze ez csak álltalánosítás. Sok kivétel van.

2012. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik identitás keresés miatt hallgatnak pl. punk zenét, öltözködnek punk stílusban. Így ők is "divatosan" öltözködnek, a punk divat szerint, a metálosok, meg a metál divat szerint...stb.


Ezen kívül olyat vettem észre, hogy aki szellemileg igényesebb, akkor az nagy valószínűséggel zenében is az igényesebbet választja, legyen az rock, komolyzene, vagy diszkó. tehát nem a stílust választja ki, hanem a minőséget. Jazzben is vannak, jó, meg rossz minőségű zenék.


Ha valaki csak egyféle (vagy néhány) stílust szeret, az hamarabb lehet merev gondolkodású.

2012. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!