Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Digitális rajzolásban lenne...

Digitális rajzolásban lenne szükségem segítségre?

Figyelt kérdés

Digitális rajztáblán tanulok rajzolni/festeni, de a skicc után valahogy mindig megakadok. A probléma az lehet, hogy nincs még se stílusom se tapasztalatom, így vagy az alkalmazott színek és textúrák nem illenek össze a fejben megszületett elképzeléssel vagy teljesen "értelmezhetetlenné" válik a rajzom... emiatt kb. minden próbálkozásom félbehagyom.

Eddig talált Youtubeos alkotók közül Borodante és Marco Bucci stílusa áll talán ahhoz legközelebb, ami az én fejemben megjelenik, de Trent Kainugáé is nagyon tetszik, viszont bizonytalan vagyok a munkafolyamatuk másolását illetően... Borodante szerint teljes mértékben le kell másolni azt a folyamatot ami tetszik, viszont mindenki más azt mondja, hogy ahhoz, hogy saját stílus alakuljon ki saját módszereket kell kitalálnom. Ti milyen véleményen vagytok ezt illetően?

Arra is gondoltam, hogy probléma lehet az is, hogy egyből nagyra akarok törni, epic karakterdizájn vagy egy nagyon részletes landscape épületekkel együtt a cél, mikor lehet, hogy először egy gömb textúrázásával kellene kezdenem...

Ha van valaki aki tudna nekem segítséget nyújtani/segítséget nyújtó videókat küldeni ezt a problémát illetően annak nagyon hálás lennék! :)


Ui.: Tele vagyok ötletekkel lényeket, világokat, karaktereket és történeteket illetően és iszonyat zavaró, hogy nem tudom őket olyan módon megalkotni, amire büszke lennék. >•< :D


2018. okt. 4. 03:25
 1/2 anonim válasza:
Hagyd ott a számalkot!
2018. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a te hibád, nagyon nehéz elérni azt a szintet, ami kellemes a szemnek.

Ha photoshop-ban festegetsz, találsz az interneten egy halom letölthető ecset-csomagot. Én leszedtem anno több száz ecsetet (szén, pasztel, olaj hatású stb..) és kísérleteztem. Nézni kell videókat is, ezek rávezetnek, de én sosem másoltam teljesen egy folyamatot sem, nem tudom, ez mennyire működne.

És ne add fel. Több száz óra kemény gyakorlásra számíts.

2018. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!