Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a zenetanár és...

Mi a különbség a zenetanár és a művésztanár között?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom ezt a két fogalmat megkülönböztetve, illetve a felvi.hu-n is van osztatlan tanárképzés: zenetanár

és osztatlan tanárképzés: zene és művésztanár.


Köszönöm szépen előre is. :)



2018. okt. 18. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Zenetanárnak nevezik a főiskolát végzett szakembereket, akik csak zeneiskolában taníthatnak. Az egyetemet végzett hangszereseket nevezik művésznek, akik jogosultak felsőbb szinten is tanítani. Jó néhány éve már minden iskolatípusban (kivéve általános iskola alsó tagozat) csak meter képesítéssel lehet tanítani. Hogy az általad írt megnevezések pontosan mit takarnak, nem tudom. Talán az első ének-zenetanár, aki általánosban és középiskolában tanít, a második pedig hangszeres tanár.
2018. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mind a kettő hangszeres tanár, mert direkt hangszerre kerestem rá.

Mindenesetre köszönöm a választ, ment a zöld kéz. :)

2018. okt. 18. 15:42
 3/4 anonim válasza:

Az osztatlan zenetanárral alapfokon és középfok 10.osztályig lehet tanítani.

Én még bologna rendszerben végeztem (BA+MA), akkor az előadóművészet BA (x hangszer) és utána zenetanár MA (x hangszer) volt a képzések neve. Ehhez,aki középfokon és felsőfokon (művészeti szakközép,egyetem) akart elhelyezkedni, meg lehetett csinálni egy plusz 1 éves művész szakot. Nyilván,az osztatlanban már nem ilyen bonyolult,hogy 3 szakot kell elvégezni,ezt sűrítették be zeneművész-tanár vagy valami hasonló címszavakon.

Magyarán a zenetanár zeneiskolában és szakiskola 10.ig taníthat, a művésztanár pedig szakiskola és egyetemen a sima zenetanár szakon. Ha pedig egyetemen művésztanár vagy hasonlót akarsz tanítani, DLA kell.

2018. nov. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként azért feleslegesek ezek a szakok, mert 1 órás diplomakoncerten a csillagos eget is eljátszod, majd pár hónappal később lezuhansz az alapfokú tanításba (középfokon fullra van), ahol egyrészt a fizetésből nem lehet megélni ha albérletet is fizetsz, másrészt pedig a C-dúr skálát pötyögteted a gyerekekkel egy fél órás Liszt h-moll szonáta után, s minden egyes nap sírva alszol el, hogy minek gyakoroltál annyit, ha semmi szükség rá úgymond a munkaerőpiacon...

Nem lebeszélni akarok bárkit is, de a zene, művészet irtó kevés az élethez. :(

2020. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!