Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes megnézni a Macskajáték...

Érdemes megnézni a Macskajáték c. színdarabot?

Figyelt kérdés
Örkény művére gondolok. Mivel nagyon híres, ezért érdekel, de eddig ami részleteket láttam belőle, csak az idegesítő telefonálgatást és nyávogást vettem ki belőle, nem tudom, van-e ennél több értelme vagy élménye az alkotásnak. Köszönüm a válaszokat.

2018. okt. 18. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Kaptafa ?
2018. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
"Mivel nagyon híres, ezért érdekel" Neked nem érdemes megnézned.
2018. okt. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, látom, csak a barmok tévedtek ide.
2018. okt. 19. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ezt a darabot is érteni kell, mint a többit, de ehhez viszont szükséges egy bizonyos fokú érettség és érzelmi intelligencia. Ha nem érted a belső tartalmat és nem olvasol a sorok között, akkor persze, hogy az jön le, hogy az idős nők telefonálgatnak, pasiznak, féltékenykednek és szinte mindenki nyávog, mint egy macska. Ha már Örkénynél tartunk, úgy érzem neked a Tóték is fura lenne, mert csak azt látnád, hogy három ember csak úgy értelmetlenül dobozol, az "Egypercesekről" már nem is beszélve. Szerintem Örkény István egy zseni volt és mindent tudott az emberekről, ahogy egy másik, szintén sok ember által nehezen érthető zseni, Shakespeare is, akihez szintén kell valamennyi érettség.
2018. dec. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Rosszul írtam. A Tótékban négyen dobozolnak, mert Tótot is ráveszik, de ez a mondanivalóm szempontjából lényegtelen. Azt tanácsolom, hogy nézz vagy "csak" olvass minél több jó színdarabot, mert sokat lehet belőlük tanulni, de csak akkor tedd, ha valóban érdekel, és ne csak azért, mert híres, másként csak félreértés, unalom és görcsölés az egész.
2018. dec. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!