Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írnátok nekem egy rövid kis...

Írnátok nekem egy rövid kis verset?

Figyelt kérdés

Osztály karácsonyra azt a feladatot kaptuk, hogy mindenkinek egy rövid kis verset kell irni a padtársáról.

Nekem egy fiúról kell írni.

A lényeg, hogy valami kis jellemző féle vers legyen.


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 24. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemeiddel felfalnál, ha én lennék a pulyka.

Ha liba volnék innék veled, jó hurka nem a máj.

2018. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú az ilyen hülyeségeket hogy én hogy utáltam. :D


Magas fiú az én padtársam,

Sokat mosolygó,

Sokat beszélő.

Mély hangjáról, mely egyedülálló,

Könnyen felismerhető.

Matekból jeles,

Erre mindenki irigykedik.

Bezzeg, mikor tesióra jön,

Folyton csak panaszkodik.

2018. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem írok verset, mert szerintem a saját feladatodat neked kellene elkészíteni és legalább megtudod, mennyire vagy kreatív, mennyire van költői vénád.

Nem hiszem, hogy ezt osztályoznák, mert na bumm, mi van, ha nem sikerül?

Játéknak is jó, én ki nem hagynám, de megpróbálok segíteni.

Mivel nem egy tárgyról van szó, hanem egy emberi lényről, ami az alaptémát kell, hogy adja, először gondold végig, mik a padtársadra a legjellemzőbbek, akár testi, akár szellemi téren.

Írd ezeket fel és építsd fel a témát, versszakonként egy tulajdonság, amit kombinálhatsz a karácsony aktualitásával, például a magasságát hasonlíthatod a karácsonyfához, az eleganciáját a fa díszítéséhez, lehet ez akár paródia is, de jobb, ha elkerülöd a sértéseket, vagy ami annak tűnhet.

Leírhatod prózában, csak kijöjjön az üteme, mert az is vers, ami modern asszonáncokra épít, de cserélgetheted a végszavakat rímelőre, együtt akár, párban.

Hiszen ez remek, szórakoztató játék, én biztosan írnék vagy hat változatot, dicsérő, lehúzó, haragvó, gúnyos, sőt akár szerelmes stílusban is, de nem felejtsd el, a művészek legjobb barátja a papírkosár.

2018. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy mi honnan a halálból tudjuk, hogy rá mi jellemző.
2018. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Itt van a karácsony,itt van újra.

Pálinkát iszok,tojok a múltra.

Megyek a kocsmába én meg a (F-neve)-us,

És addig iszunk,míg megjelenik Jézus...


Amúgy ha "jellemző féle" vers kell megadhattál volna valami támpontot pl.:hogy néz ki,milyen a személyisége,stb.

2018. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!