Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted melyik a legszebb...

Szerinted melyik a legszebb magyar templom?

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 01:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerintem a Prohászka Ottokár Jó Pásztor-emléktemplom.

2020. ápr. 20. 22:05
 12/16 anonim ***** válasza:
Tényleg különleges, ilyen klasszicista oszlopokat kerek alaprajzú épületnél nem gyakran látok.
2020. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szép templom, az alaprajz és a kazettás kupola is egyértelműen a római Pantheont idézi. Igazából ha európai építész kupolát tervez, akkor a Pantheon mindig alapul szolgál neki, itt viszont nagyon szembetűnő a hasonlóság. Ez az alaprajz (kerek főépület előtt oszlopcsarnok) egyébként nem ritka, és nagyon harmonikus. Itt van egy rövidke gyüjtés ilyen épületekről. Ha a római Pantheon nem marad ránk, akkor az alábbiak egyike sem nézne ki úgy, ahogy.


Szent Anna-templom, Esztergom

Virginai Egyetem (Rotunda)

Machester Central Library

Mosta Rotunda, Málta

Thomas Jefferson-emlékmű, Washington

És a legjobb mind közül: Templom, Palkonya :))


Persze számos másik épületet ihletett Pantheon (firenzei dóm, Szent Péter-bazilika, párizsi Pantheon, stb.) Most olyanokat gyüjtöttem, amik alaprajzukban is megmaradnak az eredetinél. Bocsi, ha kicsit eltértem a tárgytól, de eddig nem ismertem a Prohászka Ottokár-templomot, és nagyon megtetszett, ha legközelebb arra visz az utam, biztosan betérek!!

2020. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13


Örülök! :)


A tervező, Fábián Gáspár - aki egyébként több, mint száz templomot tervezett - is a Prohászka-templomot tekintette fő művének. Anno így írt róla: "Tökéletes körtemplom,négy keresztszárnnyal. Fő attrakciója a 30 m belső átmérőjű kupolája, mely magában véve unikum. Nagyobb nála csak a Pantheon és Szt. Péter kupolája. Vele egyenlő nagyságú a firenzei dóm, a Hagia Sophia, a berlini dóm kupolája. A magyar kupolák mind kisebbek." Nem sokan tudják, de eredetileg épület volna mellé egy 65 méter magas campanile jellegű harangtorony is, de pénzhiány miatt sosem épült meg.

2020. ápr. 21. 15:56
 15/16 anonim válasza:
BP mátyás templom, és a nyíregyházi ikertornyos templom
2021. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Deszkatemplom se rossz, ha a faépületeket szereti valaki.
2021. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!