Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gitározás elkezdésén gondolkod...

Gitározás elkezdésén gondolkodom. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok benne egészen biztos, de nagyon régóta vonz a dolog és talán Húsvétra gitárt kérek majd. 6 évig klarinétoztam kiskoromban, de a végén már nem szívesen mert nem szeretem a jazz-t és mindig csak olyan darabokat tanultam... viszont nagyon hiányzik a zene. Nem akarok vele komolyan foglalkozni, csak olyan "tábortüzes szintem" szeretném... mennyi idő kb úgy megtanulni hogy saját szórakozásra/baráti társaság előtt tudjak játszani? Milyen fajta gitárral érdemesebb kezdeni? Tanár nélkül el lehet indulni? Köszi ha elolvastad és válaszlsz is :)

16L



2019. jan. 4. 19:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
... hangoláshoz, metronómnak a telefonos alkalmazás tökéletesen megteszi. A hangológép amúgy sem egy örök darab, a benne lévő hulladék kvarc miatt. Tabulatura lejátszó is létezik telefonra és PC-re, azt is töltsd le.
2019. jan. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt hogy tábortüzes úgy értettem hogy csak barátok, rokonok előtt játszanék, nem venném túl komolyan. Megkèrdeztem személyesen is gitáros ismerősöm és azt mondta akusztikuson a legkönnyebb megtanulni. Ezèrt úgy gondoltam előbb megtanulok azon és ha kedvem lesz akkor később elektromoson is.

Szerintem is megteszik a telefonos alkalmazások hangoló meg egyéb eszközök helyett. Minkenkinek köszi az infokat, mentek a zöldek.

Ja és a napokban eldöntöttem hogy most már biztosan szeretném, és anyum szerint is jó ötlet, úgyhogy nemsokara belevágok. :D

2019. jan. 9. 15:21
 13/16 anonim ***** válasza:

Örülök neki!

Az elektromos gitárt azért javasoltam mert olyan kevés gitáros csaj van kis hazánkban -egyet sem ismerek- és örülnénk neked főként hogy ez most nagyon trendi. :-)

2019. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Waff ***** válasza:

10@: most ezt úgy mondod mintha az elektromos gitározás az akusztikus felett állna, mintha magasabb képzettséget vagy nagyobb tudást, tapasztalatot igényelne. Pedig egyik sem nehezebben tanulható, játszahtó a másiknál, egyik sem áll a másik felett.

Akusztikuson nem nagy kunszt játszani? Mert elektromoson ezekszerint nagy kunszt?

Nem értem.... Ha a kérdező akusztikuson, tábortüzes-akkordozós gitározást szeretne tanulni, amivel később a barátait szórakoztathatja, akkor mi a fenének vegyen elektromos gitárt?

Én amúgy is kezdésnek inkább akusztikust ajánlok, még ha később elektromos is a cél. Aki szeret zenélni az szeretni fogja az elektromos hangszert is meg az akusztikusat is.

2019. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Mojjo ***** válasza:

Wow, a 10-es hozzászóló tényleg kb annyira van képben a gitározással, mint egy átlagos alpesi tehén a kvantumelektrodinamikával :D

Majd ha lesz kis időm, bedobok ide egy pár linket, hogy szemléletesebb legyen, de fájdalmasan nagy butaságokat beszél szegény.

2019. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 veterán vas ***** válasza:

"..a klarinéthoz hasonlóan skálázz sokat.."


Ez egy teljesen kezdő esetében, fölöttébb hasznos tanács! ;)

2019. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!